2016.06.14. 17:45 Különös temetés több szempontból is. Nekem leginkább azért, mert épp Hawking volt az, aki életében arra figyelmeztetett, hogy nagyon kockázatos bármiféle jelet az űrbe sugározni, mert e jelek lapján könnyen találhatnak ránk földönkívüli civilizációk, melyek – Hawking szerint bizonyosan – rosszindulattal viseltetnének irántunk, és pontosan úgy bánnánk velünk, mint annak idején mi bántunk egymással a gyarmatosítások idején.
London, 2018. június 14., csütörtök (MTI) – A “béke és a remény üzeneteként” sugározzák az űrbe pénteken Stephen Hawking szavait a világhírű elméleti fizikus hamvainak ünnepélyes elhelyezése után.
Az “asztrofizika popsztárjaként” is emlegetett tudós gondolataihoz Evangelosz Odüsszeasz Papathanassziu, azaz Vangelis, a legismertebb görög zeneszerző, többek között a Tűzszekerek és a Szárnyas fejvadász című filmek zenéjének komponistája készített zenét – írta a BBC News.
A szerzeményt a Földhöz legközelebbi fekete lyuk irányába fogják sugározni az Európai Űrügynökségnek (ESA) a spanyolországi Cebrerosban lévő állomásáról azt követően, hogy a fizikus hamvait örök nyugalomra helyezik a londoni Westminsteri apátságban tartott hálaadó istentiszteletet keretében.
A szertartáson beszédet mond mások mellett Benedict Cumberbatch angol színész, aki Hawkingot alakította a BBC egy televíziós drámájában, valamint Tim Peake brit űrhajós is.
A világhírű fizikus lánya, Lucy szerint az 1A 0620-00 jelű fekete lyuk irányába sugárzott szavak a béke és a remény üzeneteként szolgálnak az “egyetértésről és annak fontosságáról, hogy harmóniában kell együtt élnünk ezen a bolygón”.
Vangelis szerzeményét a pénteki szertartás résztvevői CD-n vihetik majd haza magukkal. Az istentiszteleten a család és a barátok mellett a nagyközönség ezer szerencsés tagja is részt vehet, akiket sorsolással választottak ki.
Hawking március 14-én hunyt el cambridge-i otthonában 76 éves korában, gyógyíthatatlan betegségével – amiotrófiás laterálszklerózis – vívott hosszú küzdelmét követően.
Hamvait Isaac Newton sírja mellett helyezik nyugalomra. Newtont 1727-ben temették el a Westminsteri apátságban, ott nyugszik a közelében 1882 óta Charles Darwin is.
http://https://centauriweb.hu/archiv/novellak/esszek/2018-03-14-elment-hawking/
Pop-parádé mindenből!
A NAGYOKAT nem hagyják békén még haláluk után sem.
Jutott eszembe József Attila holttestének hurcibálása, Dali kihantolása…
Béke poraira, én ezt kívánom.
Nyugodjon békében Newton mellett a Westminsteri apátságban. Méltó helyre kerül.
Newtonról is írok majd – novellát 🙂 🙂
Örülök, előre is!😊
https://444.hu/2018/06/15/newton-es-darwin-koze-temettek-stephen-hawking-hamvait