Jó reggelt! – Most csak röviden, mert pár percem van posztolásra. A lényeg annyi, hogy tegnap megtaláltam a két fiatalembert, és nagyon jó esténk volt. Van bázisom, így aztán este részletes beszámolóval jöhetek a tegnapi napról, és a mairól is. A mai már kutatással, mosással, fotózással, és újabb horgászattal telik. Addig is három fotó tegnapról. Az egyik igen rossz minőségű, de két jégmadár látható rajta, akik a tónál költenek. A másikon egy erdei pinyt, aki egészen közel jött horgászás közben. Ma az elsődleges cél nagy és ép gránátok és zafír keresése két új patakban. Szép napot mindenkinek! Centauri
Két jégmadár (Alcedo atthis) a szemközti parton. Örültem nekik, többek között azért is, mert az első cikk, amit gyerekkoromban róluk olvastam, ezt a címet kapta: “A repülő drágakő”. Ragyogó kékjükről mi más is juthatott eszembe, ha nem a zafír?
Tavasz derekán járunk – le sem tagadhatnánk.
Hím erdei pinty. Később az új regénybe is bekerült. Amikor visszatértem az első nap gránát-lelőhelyére, újra láttam közelről, amint a közelemben a patakpartról ivott. A mell vörös színéről a gránát jutott eszembe, és akkor beugrott egy jelenet, ami azóta meg is jelent a Népszabadságban.
20:08 SZŰKSZAVÚSÁG, BESZÉDES KÉPEK
Sajnos mégsincs annyi időm, hogy részletes beszámolót írjak. Talán nem is gond, mert nagyon fáradt vagyok. Jártam két új pataknál, egy új tónál, és egy új bányában. Sokat fotóztam, videóztam, és ma mostam a legtöbbet, körülbelül 80-100 kiló hordalékot néztem át, meg is lett az eredménye, az első napnál jóval több és szebb gránátot találtam. A halakat egyébként csak ma reggel tudtam elkészíteni. Holnap megyek, dolgozom tovább, és ha tudok, jelentkezem. Üdv mindenkinek! Centauri
Ez volt a legjobb táborhelyem, mert itt mindig raktam tüzet. Igaz, később akadt itt egy lidérces éjszaka is. Mint az utolsó napokban kiderült, alig pár száz méterre voltam egy hajdani kúriától, ahol a századfordulón egy grófnő lakott. A patak mentén könnyűszerrel találtam száraz uszadékfát, szóval nem volt nehéz tüzet rakni.
A kimosott gyökerek mindent elmondanak arról, milyen az élet egy időről-időre megáradó hegyvidéki patak partján.
A túra végén tűnt fel, hogy milyen sok fotót komponáltam homályos részekkel. Általában nagy mélységélességgel dolgozom, ezen a túrán gyakran használtam kis mélységélességet. és ez tökéletesen tükrözi akkori állapotomat. Egyrészt igen apró dolgokat, ásványokat kerestem, másrészt az állandó fáradtság miatt én is efféle homályban voltam gyakorta.