2020.10.09.
ELŐSZÓ: Fáradtan kapirgálok a hírek között, haladnak az őszi munkák, készülök Erdélybe, medvefotózásra, hiúzkeresésre, minden klassz egyelőre, de semmi erőm sem marad napnyugtára. Épp eldöntöttem, hogy ma nem posztolok; nem írok semmit, inkább “összeesek” valahol a lakásban, de ezt mégis muszáj hamar megmutatnom.

El kell olvadni tőle is – kékfarkú. Vajon lesz-e nálunk is? (Forrás)
Dübörög a madárvonulás, hemzsegnek a ritkaságok Európában (Szerbiában például meglett az ország első kékfarkúja – s mennyire de mennyire varázslatos gyönyörűség ez a madár!), nálam csak a nagy őrgébics jött meg :-), s nem lehet októberben nem gondolni a madárvonulásra naponta!
Továbbra is azt mondom: ennél nagyobb csoda nincs a világon! Na jó, sok csoda van, de ez azért…
Sokan tudjátok már, hogy a sarki csér teszi meg vándorlásai során a legnagyobb távolságot. Egyes számítások szerint ez legalább 50.000 kilométer évente! Találtam egy lenyűgöző animációt a sarki csérek vándorlásáról. Ezt nézzétek! Egy kutatásban jeladókat szereltek a Spitzergákon fészkelő sarki csérekre. A kutatás elsődleges célja az volt, hogy megfigyeljék, hogy a sarki csérek vándorlásuk során mennyire veszik figyelembe az időjárási viszonyokat, kihasználják-e például a szeleket. Természetesen kihasználják, de ami számomra ebben a kutatási eredményben a leginkább lenyűgöző, hogy egyetlen percben láthatom a sarki csérek csatangolását az Atlanti-óceán felett.
Nem új ez, de látni! – a pofám leszakad, hogy a sarki cséreknek milyen élete van!
Legyen nagyon szép hétvégétek – míg továbbra is madarak milliói vonulnak délnek 🙂
Kérlek, oszd meg másokkal is! Előre is köszönöm.
Hozzászólásokhoz gördülj lejjebb!
Feliratkoztál már hírlevélre? Próbáld ki!