Hurrikánerejű szél tombolt Skandináviában

ingunn viharciklon

Elérte az észak-európai partokat az Ingunn viharciklon


Szédületes sebességgel érte el a norvég partokat az Ingunn névre keresztelt viharciklon. Több helyen fordultak elő orkánerejű széllökések nemcsak Skandináviában, hanem Skóciában is. Svédországban, az 1037 méteren fekvő Stekenjokknál a tíz perces átlagos szélsebesség elérte a 186 kilométer/órát, ezzel ott új rekord született – olvasható a Hungaromet Facebook-oldalán.


bonus veren siteler

A legerősebb széllökést viszont Norvégiában mérték, egy jóval alacsonyabban, 302 méteren fekvő ponton, ott 224 kilométer/órával tombolt az Ingunn. Sőt, egyes információk szerint a Feröer-szigeteken még 250 kilométer/órás széllökést is regisztráltak.


A viharciklon hidegfrontja ma minket is elér, de nálunk legfeljebb élénk széllökéseket és gyenge csapadékot fog okozni.

Az ilyen erős szelek nagyon megnehezítik a tengeri madarak életét, Olsóba például rendszeresen sodorja be őket az erős szél:

#Ingunn

Forrás: Hungaromet/Facebook

Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá!


Kedves olvasó,

ha nem vagy még támogató, lépj be a Klubba ITT. Csupán havi két kiló kenyér áráért, 2200 forint támogatásért elérsz minden támogatói tartalmat, a heti videókat és írásokat is. Alkalmi támogatásra Paypalon keresztül van lehetőség (kattints a kis gombra!).

Ha egyik mód sem megfelelő neked, de szeretnéd támogatni a Cenwebet és a rezervátumot, akkor keress minket mailben a hello@centauriweb.hu vagy a centauri16@gmail.com címen. Segítségedet előre is megköszönve, és remélve, hogy szövetségesek leszünk.   

yatırımsız deneme bonusu

még több vihar

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

még több Norvégia

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Ez ám a nem mindennapi landolás!

A norvég Norse Atlantic légitársaság szélestörzsű Boeing 787-es Dreamlinere nem mindennapi küldetést teljesített szerdán: a norvégok antarktiszi kutatóállomására…Tovább

Elárasztották Oslót a lummák

Bizonyos években előfordul, hogy hatalmas mennyiségű alkaféle köt ki az egyik oslói tengeröbölben, az Oslo-fjordban. Többnyire lummák, de néha alkák alkotják a domináns fajt…Tovább


1 hozzászólás

  1. Vajon hány madarat ragadott magával és sodort idegen helyre?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük