Cenweb fórum » ÜZENŐFAL

Címkézve: 

  • Indította
    Témakör
  • #19969
    Centauri
    Adminisztrátor

      Szerencsére sokan vannak törzsolvasók, olyanok, akik néha csak azért látogatnak el ide, hogy “lássák” egymást és “beszélgessenek”. Ennek eddig nem volt igazi felülete. A KÖZÉRZETI FÓRUM az a felület, ahová csak úgy beköszönhet bárki, elmondhatja, ha ízlett a reggeli kávé vagy esetleg kérdése van. Ez a fórum valójában épp attól jó, hogy nem kötött – se cikkekhez, se konkrét témához. Itt egyszerűen csak együtt lehetünk.

    36 hozzászólás mutatása
    • Szerző
      Hozzászólás
      • #25077
        Ibolya Nagy
        Felhasználó

          Örömmel láttam a széncinege odút, Cen’, benne 9 apró tojással, szívmelengető történések zajlanak a birtokon.  elragadtatással tudok csak írni, nagyon örülök!

          • #25079
            Centauri
            Adminisztrátor

              Köszi, Ibolya! Hamarosan hozok még fotókat sok egyébről is! Jó, hogy még velem-velünk vagytok 🙂 🙂

          • #24786
            Zilahi Lívia
            Felhasználó

              Köszönet a napfogyatkozás élőért, fantasztikus volt! 4h.14-től lesz igazán izgalmas.

              • #24787
                Szabó Edit
                Felhasználó

                  Csatlakozom Líviához: én is nagyon köszönöm, hogy nem kellett linkeket keresgélnem! Elég volt csak ide benéznem néha. 🥰

                  • #25118
                    Mara
                    Adminisztrátor

                      Bocs, csak most találtam ide, de ami késik nem múlik. Nagyon örülök, hogy hasznát vettétek! 🙂

                • #24425
                  Jámbor Judit
                  Felhasználó

                    Cen’, nagyon köszönöm! Csodát tettél! Elárvultságomban most különösen  rosszulesett, hogy kizáródtam. Köszönetképpen, és mindannyiunknak szép, madárcsicsergős ünnepet kívánva egy gyönyörű felvételt linkelek ide (ha sikerül).

                    🙏🐇🕊🌷🐦❤️

                    https://www.facebook.com/share/p/6fNB9DY8b6pbi3Dj/

                    • #24448
                      Centauri
                      Adminisztrátor

                        Örülök, hogy megoldódott minden! 🙂 🙂

                    • #24131
                      Szabó Edit
                      Felhasználó

                        Jól látom? Megint az erdélyiek örülhetnek április közepén? 😮☹

                        Remélhetőleg ezúttal nem lesz hivatlan résztvevő a programokon a covid!

                        • #24141
                          Centauri
                          Adminisztrátor

                            Igen, jól látod! – ha minden igaz.

                            • #24147
                              Szabó Edit
                              Felhasználó

                                A jó Murányi szervezhetne neked beszélgetést egyszer határon belülre is! Sokan örülnének itt is.

                                Szurkolok, hogy ezúttal ne jöjjön közbe semmi, minden rendben menjen, és te is épen és egészségesen érj haza!

                          • #23844
                            Jámbor Judit
                            Felhasználó

                              Jó reggelt!

                              Az írott megjelenésnek mindig megvan a varázsa! Nekem biztosan! Teljesen más érzés kézbe venni egy könyvet, folyóiratot, és úgy olvasni, mint bármilyen e-könyv, vagy online módon! Lehet  hogy régimódi vagyok, de nekem hiányzik a papír tapintása, a könyv illata is, a teljes élményhez. És különben is….bár nem a megjelenés teszi az írót, de azért az mindenkinek jó érzés!                        Én örömmel várom! 🤗

                               

                               

                               

                            • #23761
                              Centauri
                              Adminisztrátor

                                Azoknak írom, akiket esetleg érdekelnek a print megjelenéseim is. Régen jelentem meg nyomtatásban, őszintén szólva egyre kisebb jelentőséget tulajdonítok neki, de ez egy külön mise, mindenesetre 2024-ben más a terv, visszatérek a printbe is, így májusban például a Látó című irodalmi folyóiratban már biztosan lesz egy megjelenésem. Azt hiszem, a Látó Budapesten is beszerezhető, talán az Írók Boltjában.

                                • #23853
                                  Szabó Edit
                                  Felhasználó

                                    Nagyon örülök!

                                    Úgy látom, hogy a Látó – Vida Gábor lapja 🙂 – a neten is megtalálható, és a benne megjelent írások egy hónapos késéssel ugyan, de online is olvashatóak. (Legalábbis most a februáriakat lehet olvasni.)

                                • #22012
                                  Jámbor Judit
                                  Felhasználó

                                    Sziasztok! Help! Hol lehet csatlakozni az élőhöz???

                                  • #21929
                                    Szabó Edit
                                    Felhasználó

                                      “Több szem többet lát”

                                      Milyen jó volt az is! Lelkesen küldtük a fotókat. 🙂

                                      Nekem is eszembe jutott pár nappal ezelőtt ez a videó. Megkerestem és megnéztem megint.

                                      • #21983
                                        Centauri
                                        Adminisztrátor

                                          És megint itt van a tavasz 🙂 🙂 szeretem a teleket meg a madáretetést, de azért most már jó, hogy vége a télnek, és a tavasz azért (általában) a legjobb időszak. Remélem, az idén nem üt be nekem semmi 🙂

                                          • #21984
                                            Szabó Edit
                                            Felhasználó

                                              Én is szorítok neked, hogy idén ne történjen veled semmi rossz. Nagyon megérdemelnél már egy gondtalan, csak örömökkek megtűzdelt, jó évet!

                                              Jó, hogy itt van a tavasz, de azért én csak óvatosan tudok neki örülni, mert túl korán jött. Nehogy meglegyen majd a böjtje ennek a korai tavasznak!

                                              Egyébként én most éppen telet várok nagyon. Kalandosat! Amit mára ígértél. 😉🥰

                                        • #21551
                                          Szabó Edit
                                          Felhasználó

                                            Szóval az kicsit kényelmetlen, hogy hoztászóláshoz a végére kell görgetni.

                                            Most próbálok csatolni egy képet. A balatonalmádi református erődtemplom. (Csak a próba miatt!)

                                          • #21548
                                            Szabó Edit
                                            Felhasználó

                                              Jó, hogy a legújabb hozzászólás van felül! 🙂 Viszont, ha válaszolni akarok rá, le kell görgetnem a végére. Lehetne esetleg a beíró ablakot – vagy nem tudom, minek nevezik – is fölülre rakni?

                                              • #21550
                                                Centauri
                                                Adminisztrátor

                                                  Ettől függetlenül kell, hogy a beíró mező felül legyen, mert nem mindenki akar válaszolni. Mi van, ha a valaki zsír új hozzászólást akar írni? Igyekszünk minél hamarabb ezt is orvosolni. Itt viszont most, ha jól látom, egészen komoly szövegszerkesztésre is mód van.

                                                  • #21552
                                                    Szabó Edit
                                                    Felhasználó

                                                      Én is úgy látom! Majd sorban kipróbálom a lehetőségeket. 🙂 Egyre jobb! Szuper!

                                                  • #21549
                                                    Szabó Edit
                                                    Felhasználó

                                                      Bocs’! Most látom, hogy már működik a Reply gomb is!

                                                  • #21547
                                                    Centauri
                                                    Adminisztrátor

                                                      Nézzétek, már fotót is tudtok felrakni!

                                                    • #21210
                                                      Ibolya Nagy
                                                      Felhasználó

                                                        Ismét csak reménykedjünk!
                                                        A pionírok hírét viszik, hogy milyen remek, zsírúj lakok vannak arrafelé, ahol egész télen terüljasztalkám van minden földi jóval 🙂🐦🐦‍⬛🐦

                                                      • #21169
                                                        Ibolya Nagy
                                                        Felhasználó

                                                          Remek darabok az új odúk, Cen’ és mekkora öröm az új lakók!
                                                          Azért ez gyorsan ment, mármint a beköltözés. 🙂

                                                          • #21197
                                                            Centauri
                                                            Adminisztrátor

                                                              Kedves Ibolya, kissé engem is meglepett, hogy ennyire korai időpontban ilyen intenzív az odúfoglalás, de ahogy azt pár nappal korábban írtam, épp a korai tavasz miatt kellett belehúzni. Reméljük, hogy jóval több odúban lesz költés, mint a 2020-2023-as időszakban, és akkor sokkal több tudósítást, hírt, képet és videót, esetleg online közvetést kaphattok a telep madarairól.

                                                          • #21096
                                                            Szabó Edit
                                                            Felhasználó

                                                              Persze, hogy öröm, ha azt látom, hogy sokan érdeklődnek az oldalaid iránt! 🙂🙂 Én ugyan nem voltam ott a kezdeteknél, de az oldalak fejlődését már nyolc éve követem.

                                                              Amit fentebb írtam, azt én a fb posztokról írtam, mert – ahogyan írod is -, csak ott látszik a látogatottság, arra is csak következtetni lehet a lájkokból és a hozzászólásokból. Azt, hogy a weboldalt hányan, honnan stb. nézik, azt csak ti látjátok. Sejtem, hogy mennyi munka van mögötte, és nagyon megérdemlitek ezt az eredményt! 👍🙂

                                                              • #21158
                                                                Centauri
                                                                Adminisztrátor

                                                                  Köszönjük, Edit!

                                                                • #21103
                                                                  Ibolya Nagy
                                                                  Felhasználó

                                                                    Veled örülök, Cen’, új szín a palettán a Cenweb.
                                                                    Továbbra is hasonló szárnyalást!

                                                                • #21074
                                                                  Szabó Edit
                                                                  Felhasználó

                                                                    Feltűnt, igen. Azt is észrevettem, hogy általában azoknál a madaras posztoknál van ilyen, ahol felteszel valamilyen kérdést. Pl., hogy kinél járt már a madár.
                                                                    Meg is jegyeztem magamban, hogy ez a kérdés feltevés milyen jó ötlet. Megnöveli a lájkok és a hozzászólások számát. 🙂

                                                                    • #21077
                                                                      Centauri
                                                                      Adminisztrátor

                                                                        Amióta megemlékeztem az új Cenweb első évfordulójáról, és ott azt írtam, hogy minden rekordot megdöntött (remélem, tényleg írtam ezt is 🙂 ) azóta annyira hasít az oldal, amire nem számítottunk, legalábbis nem ilyen rövid időn belül. Nehéz összerakni a pontos számokat, de csak az utóbbi egy hónapban alsó hangon is fél millió új olvasó találkozott a Cenwebbel fizetett reklám nélkül, de ez a szám reálisan inkább 600 és 700 ezer közé tehető. Néha gondolok rá: remélem, ti is, régi olvasók is örültök, ha azt látjátok, hogy az általatok támogatott és régóta olvasott oldal, az oldal, ami valamiként mindig megújul, ami mindig fabrikál önmagán, szóval ez az oldal egyúttal sikeresen ér el újabb és újabb olvasókat. Nem tudni pontosan, hogyan dolgoznak az algoritmusok, de minden cikk mögött sok aprómunka van. Mi például minden egyes cikknél nagy hangsúlyt fektetünk az úgynevezett keresőoptimalizálásra, és a háttérben ezt is mindig fejlesztgetjük, és feltehetően mennyiségileg és olvasottságban is abba a kategóriában járunk már, hogy a keresőmotorok egyre gyakrabban ítélik fontosnak a cikkeinket. Újabban előfordul az is, hogy egy reggeli cikket estére elolvas 10.000 ember is! Igaz, ebből alig látszik valami, leginkább a Facebook forgalmán látni ezt, mert a honlapon kevesen szólnak hozzá a cikkekhez, de ez talán nem is olyan nagy baj. …. és remélem, tényleg, hogy ez nektek is öröm. Hogy a magatokénak érzitek az oldal mindennemű és minden rangú haladását és fejlődését és eredményét. 🙂

                                                                    • #21073
                                                                      Centauri
                                                                      Adminisztrátor

                                                                        Feltűnt nektek, hogy a Facebook-oldalunkon hetek óta őrült nagy forgalmak vannak? Nyilván emlékeztek rá, hogy 2023 őszén, októberben volt egy szokatlan és egy kissé botrányos felfutás az Üllői úti dámszarvassal kapcsolatosan, de az utóbbi hetek minden elképzelhető számot megdöntenek, és a Cenweb olvasottsága is sosem látott magasságokban jár. Korábban elképzelhetetlen volt, hogy egyetlen poszt 5.600 (!!!) kedvelést kapjon. Mit szóltok hozzá? Néha eszembe jut, vajon milyen érzés ez azoknak a törzsolvasóknak, akik hosszú évek óta itt vannak, és megszokták, hogy gyakran szinte családi körben vagyunk a Facebookon is. Ez most a rekorder cikkünk a vörösbegyről: https://www.facebook.com/centauriweb/posts/pfbid0B2xRryyKAQ9wVUkCUVD4Egb88h7scowKpCTpWNzB4R1cGgJe5GoQttWHuE8rtMDvl

                                                                      • #21070
                                                                        Szabó Edit
                                                                        Felhasználó

                                                                          Jé, ez tényleg érdekes! 😮 No, majd meglátjuk! Végülis tesztelünk, nem igaz? 🙂

                                                                        • #21066
                                                                          Szabó Edit
                                                                          Felhasználó

                                                                            Furcsán viselkednek a hozzászólások a “Legényfogások hétvégére: BMW-ételek és aszús palacsinta” c. cikk alatt! Írtam két hozzászólást, de olyan, mintha nem léteznének. Ott olvashatóak a hozzászólások, de azt írja fölöttük, hogy “Nincs hozzászólás”, és nem jelennek meg az Utolsó hozzászólások listájában sem. 😮🤔

                                                                            • #21068
                                                                              Centauri
                                                                              Adminisztrátor

                                                                                Igen, azt érzékelem, hogy akiket felvettünk a fórum felhasználói közé, azoknál a cikkek alatti hozzászólásokat ismét elküldi a rendszer moderálásra, de azt remélem, hogy ez csak most, a legelején van így, és miután egy hozzászólást jóváhagytunk tőletek, többé nem kér a rendszer moderálást.

                                                                            • #21020
                                                                              Szabó Edit
                                                                              Felhasználó

                                                                                Nem tudom, hogy jó ötlet-e, hogy bárki létrehozhat új témakört. Most láttam, hogy Rajna Edit csinált egy Üzenőfal nevűt, ahol persze csak az ő két hozzászólása van. Nem irigylem tőle, de talán jobb lenne, ha mi csak javasolnánk, és az Adminok hoznák létre őket. Így fennáll a veszélye, hogy átláthatatlanná válik előbb-utóbb az egész.

                                                                                Enged két ugyanolyan nevű témakört létrehozni? Vagy megkülönbözeti a kis- és nagybetűket, és ezért engedte Editnek, hogy ezen a néven megcsinálja? Mert neki ez két különböző témakör?

                                                                                • #21030
                                                                                  Centauri
                                                                                  Adminisztrátor

                                                                                    Köszi Szabó Edit az észrevételt, nem igazán tudom, hogyan történt ez, de valóban: új témákat az adminok hoznak majd létre. Az új, kisbetűs “üzenőfalat” hamarosan megszüntetjük.

                                                                                • #21004
                                                                                  Szabó Edit
                                                                                  Felhasználó

                                                                                    Köszi! 🙂🙂

                                                                                  • #21000
                                                                                    Szabó Edit
                                                                                    Felhasználó

                                                                                      Bocs’, most látom, hogy nyitott ajtót döngetek! 😀 Nem olvastam el előzőleg Cen’ hozzászólását, csak írtam.

                                                                                      • #21001
                                                                                        Centauri
                                                                                        Adminisztrátor

                                                                                          Szeretjük a nyitott ajtókat meg azt is, ha döngetik őket. Csinálom is az IRODALOM | SZÍNHÁZ topikot 🙂

                                                                                      • #20999
                                                                                        Szabó Edit
                                                                                        Felhasználó

                                                                                          Én is hozhatok létre új témakört?
                                                                                          Javasolnék egy IRODALOM, SZÍNHÁZ címkéjűt, vagy valami hasonlót.
                                                                                          Egy író weboldalának fórumából ez nem hiányozhat – szerintem! 🙂 (De a Film témakört is bővíthetitek ezekkel akár.)

                                                                                        • #20987
                                                                                          Zilahi Lívia
                                                                                          Felhasználó

                                                                                            Kedves Mindenki, nem tudom ez itt mennyiben más mint a hozzászólások a cikkeknél, de itt vagyok. Üdv. Mindenkinek

                                                                                            • #20997
                                                                                              Centauri
                                                                                              Adminisztrátor

                                                                                                Szia, Lívia, örülök. Annyiban más, hogy nem kell feltétlenül egy cikkhez ragaszkodni. Például: nem csak akkor lehet egy filmet ajánlani, amikor épp mi is egy filmről írunk, egyszerűen szabad hozni a FILM “rovatba” – fórumba. Sokszor fordul elő, hogy valaki jobb híján ír oda valamit egy cikk alá. Ha bármi a cikkekhez nem illő dolgot szeretnétek közölni, arra itt lesz az üzenőfal. Itt bármi elfér. Teszem azt, valakinek feleslegessé válik egy kistraktor, azt is ideírhatja. Ha valaki csak annyit szeretne megosztani velünk, hogy ritka szép napja van, azt is lehet! A fórum olyan, mint a hűtőszekrény a lakás közepén, rajta a sok hűtőmágnes, és a fecnik, amelyeken üzenni lehet. Míg a weboldalt mi szerkesztjük, addig a fórumot alapvetően a fórumozók. Ajánlhattok új topikokat is. Mondjuk legyen IRODALOM topik is, ahol könyveket ajánlhattok. …és így tovább.

                                                                                            • #20945
                                                                                              Szabó Edit
                                                                                              Felhasználó

                                                                                                Most telefonról léptem be a Fórumba – gondoltam, kipróbálom -, és megy innen is! 👍🙂

                                                                                                • #20946
                                                                                                  Centauri
                                                                                                  Adminisztrátor

                                                                                                    Szabó Edit | Szuper! Örülök!

                                                                                                • #20912
                                                                                                  Szabó Edit
                                                                                                  Felhasználó

                                                                                                    Köszi! A Madarak témakört már felfedeztem az előbb.
                                                                                                    Akkor most csak próbálgatom, ami eszembe jut. 🙂

                                                                                                  • #20910
                                                                                                    Szabó Edit
                                                                                                    Felhasználó

                                                                                                      A Fórum tetején az üzenet keverve jelenik meg angolul és magyarul:

                                                                                                      “This topic has 18 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 6 minutes telt el by Szabó Edit.”

                                                                                                    • #20909
                                                                                                      Szabó Edit
                                                                                                      Felhasználó

                                                                                                        Milyen elképzelésed, terved van a tesztelés menetét illetően, Cen? Mikor teszteljünk és mit teszteljünk? Miket próbáljunk ki?

                                                                                                        • #20911
                                                                                                          Centauri
                                                                                                          Adminisztrátor

                                                                                                            Szabó Editnek | Most először készítek egy elérhetőséget a fejlécbe is, hogy könnyebben jöhessetek be a fórumba. Olyan “kaput” készítek a fejlécbe, ami mobiltelefonnal is jól látszik. | Aztán létrehozok még pár témakört. Ez, ahol most beszélünk, egy általános csevegő felület, ahol tényleg elfér egy egyszerű beköszönés, jókívánság, érdeklődés, bármiféle kérdés témakörtől vagy aktuális cikkektől függetlenül. Szerintem talán ez a legfontosabb. De első körben lesz MADARAK KONYHA MŰVÉSZET TUDOMÁNY KERT szekció, ha ti is jónak gondoljátok. Várjuk a javaslatokat is. | És ami mindenezek mellet vagy mindezek fölött a legfontosabb: formailag kellemessé és átláthatóvá kell tenni a fórum egészét. | Ami a tesztet illeti: kezdjük használni, és látni fogjuk, melyek a hiányosságok. Látod, épp csak megnyitottuk, és máris tudjuk, hogy merre kell fabrikálni. 🙂 Biztosan lesznek javaslatok is 🙂

                                                                                                        • #20904
                                                                                                          Ibolya Nagy
                                                                                                          Felhasználó

                                                                                                            Sziasztok, remélem, mindenki jól van, legyetek üdvözölve!
                                                                                                            Úgy latom halad a dolog.

                                                                                                            • #20906
                                                                                                              Centauri
                                                                                                              Adminisztrátor

                                                                                                                Kedves Ibolya, köszöntünk! Haladunk, igen, de azt máris látom, hogy meg kell oldani első körben, hogy látszódjék, kinek válaszolunk épp, mert ahogyan Szabó Edit írja, ez most nem látszik.

                                                                                                            • #20900
                                                                                                              Szabó Edit
                                                                                                              Felhasználó

                                                                                                                Igen, az ötlet nagyon jó! A megoldáson meg még biztosan lehet farigcsálni, lehet még tökéletesíteni.

                                                                                                              • #20898
                                                                                                                Centauri
                                                                                                                Adminisztrátor
                                                                                                                • #20897
                                                                                                                  Szabó Edit
                                                                                                                  Felhasználó

                                                                                                                    Ezek szerint nem jelöli, hogy a hozzászólásom válasz egy másik hozzászólásra. Most még legalábbis.

                                                                                                                  • #20895
                                                                                                                    Centauri
                                                                                                                    Adminisztrátor
                                                                                                                    • #20890
                                                                                                                      Szabó Edit
                                                                                                                      Felhasználó

                                                                                                                        Ez nem frissül automatikusan, ha új hozzászólás van? Nekem kell frissítenem a képernyőt időnként?

                                                                                                                        • #20891
                                                                                                                          Centauri
                                                                                                                          Adminisztrátor

                                                                                                                            Bevallom, nem tudom. Épp azért van szükség egy tesztidőszakra, hogy mindezt kitapasztaljuk, és a formán is változtassunk, ha szükséges. Épp ahogy egy évvel ezelőtt farigcsáltuk, formáltuk az egész Cenwebet. De az ugye jó, hogy a cikkektől függetlenül is lehet “csevegni” bármiről? Az alapgondolat jó, ugye?

                                                                                                                        • #20886
                                                                                                                          Szabó Edit
                                                                                                                          Felhasználó

                                                                                                                            Kicsit küzdelmes volt, de ugye mindet kezdet nehéz. 🙂

                                                                                                                          • #20884
                                                                                                                            Szabó Edit
                                                                                                                            Felhasználó

                                                                                                                              Sziasztok! Itt vagyok!

                                                                                                                              • #20888
                                                                                                                                Centauri
                                                                                                                                Adminisztrátor

                                                                                                                                  Szia Edit, örülünk, hogy idetaláltál. Bocs, hogy megcsúsztunk a fórum regisztrációjával, de most végre kezdhetjük tesztelni és alakítani. Amint neked is sikerült hozzászólni, úgy elvileg a többiek is idetalálhatnak. Remélem, jönnek is hamarosan.

                                                                                                                                • #20887
                                                                                                                                  Mara
                                                                                                                                  Adminisztrátor

                                                                                                                                    Szia Edit! Végre sikerült! Welcome to the club!

                                                                                                                                • #19979
                                                                                                                                  Mara
                                                                                                                                  Adminisztrátor

                                                                                                                                    Helló! :-))) De jó! 🙂

                                                                                                                                    • #20879
                                                                                                                                      Centauri
                                                                                                                                      Adminisztrátor

                                                                                                                                        Szia, most várjuk Szabó Editet, hátha sikerül bejutnia, aztán a többieket is 🙂 Elvileg már Nagy Ibolya is tudna fórumozni.

                                                                                                                                    • #19970
                                                                                                                                      Centauri
                                                                                                                                      Adminisztrátor

                                                                                                                                        Hello, van itt valaki?

                                                                                                                                    36 hozzászólás mutatása
                                                                                                                                    • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

                                                                                                                                    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.