Cenweb fórum » FILM

Címkézve: 

  • Indította
    Témakör
  • #20920
    Centauri
    Adminisztrátor

      Ha láttál egy jó filmet, szólj nekünk! Ajánld, írj róla pár sort, vagy amennyi csak jól esik. Ha keresel egy filmet, kérdezd meg, hátha tudja valaki itt, hogy hol láthatod!

    42 hozzászólás mutatása
    • Szerző
      Hozzászólás
      • #26465
        Ibolya Nagy
        Felhasználó

          A csernobili atomreakor robbanás 38. évfordulóján az öt részes nagyszerű angol sorozatot nem sikerült feltenni,  de a szintén angol dokumentumfilmet a szomorú évfordulóalkalmából ideteszem-

          Csernobil: Az elveszett szalagok /Chernobyl: The Lost Tapes/.
          angol dokumentumfilm, 94 perc, 2022, feliratos
          Írta és rendezte: James Jones
          Leírás: Az 1986-ban Csernobilban bekövetkezett atomkatasztrófát aligha kell bárkinek is bemutatni. Az emberiség történetének egyik legsúlyosabb természeti katasztrófája volt, amely közvetlenül is ezrek haláláért volt felelős, míg közvetetten megbecsülni is nehéz, hogy hány ember életére volt hatással. Az HBO néhány évvel ezelőtt már készített egy nagyon sikeres minisorozatot, amely a négyes reaktor robbanásáról és az azt követő hónapok mentési munkálatairól szólt. Most pedig készítettek egy dokumentumfilmet, amely a katasztrófa egy másik igen sötét oldalát tárja fel.
          Újonnan felfedezett archív felvételek és szemtanúk beszámolói tárják fel a csernobili atomkatasztrófa és az újabb robbanás megakadályozására tett hősies erőfeszítéseket.

          https://videa.hu/videok/nagyvilag/csernobil-az-elveszett-szalagok-9$VQ7SNzfK5k9TetH?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR11SgrCmeoAmZF5GY9VgPHObajy-jAoQcx97LjPvakpMxTLCm8nVFxKOEE_aem_AcXNDG_y3SMqVRPnJp63GMZUSDCLkOJvLkbftrNfOsG5WWmTmL_bmcSAXOB3vsSZUJ5W0V4SvhZK4U9a_woUERm4

        • #26181
          Ibolya Nagy
          Felhasználó

            Farkas az ajtó előtt/Oviri (1986) szinkronos 100′

            #dán #francia #dráma #életrajz #igaztörténet #HenningCarlsen #eve58

            Gauguin (Donald Sutherland) visszatér Tahitiről, és megpróbál visszailleszkedni az európai életbe. Megrendezi kiállítását és várja az átütő sikert, ami bizony elmarad.
            Lakást bérel és éjt nappallá téve dolgozik. De művészetét nem nagyon értik otthon, csupán egy érzékeny kislány, Judith (Sofie Gråbøl) rajong érte…

            https://ok.ru/video/2829646301744

          • #25418
            Ibolya Nagy
            Felhasználó
            • #24883
              Ibolya Nagy
              Felhasználó

                Álmatlanság 1997.
                Nem szokványos norvég krimi,
                Stellan Skarsgård, Maria Bonnevie……

                Egy norvég kisvárosban gyilkosságot követnek el. A helyszínre két rendőr érkezik, hogy a helyiek segítségével elkapják a tettest. A nyomozás során azonban egy újabb tragédia történik….

                https://videa.hu/videok/film-animacio/erik-skjoldbjaerg-almatlansag-1997-hunsub-krimi-thriller-WAXwcHtyxGh0XFvn?fbclid=IwAR27Ow_v4tFHhDZ8K0FU6eoRUSOST2-Lp0S0QGcIoemdbrRMW1gDqpzW7I8_aem_AbX8O26wsTe2iHDV5DTZrhPt-KpDvjHTtZl__f0Co55UkRXeDaAfHzYazz8lSY3OjiNH05ocB1lq6VyHv6PBgTd2

                 

                • #26190
                  Zilahi Lívia
                  Felhasználó

                    Ez egy igen jó film, kétszer is láttam.

                  • #25632
                    Zilahi Lívia
                    Felhasználó

                      Kétszer is láttam-a skandináv filmek nagy része nagyon pszicho.

                      • #25843
                        Ibolya Nagy
                        Felhasználó

                          Az eredeti Álmatlanság, a skandináv, jobb volt,  mint az amerikai verzió Al Pacinoval.

                    • #24882
                      Ibolya Nagy
                      Felhasználó

                        Oroszlánszív/Leijonasydän (2013) feliratos 104′
                        #finn #svéd #dráma

                        Teppo, a finn újnáci bandavezér beleszeret egy hófehér bőrű finn pincérlányba, akinek van egy gyermeke, aki korántsem fehér bőrű  …

                        Érdemes megnézni, itt elérhető a feliratos film

                        https://ok.ru/video/2517635500592

                      • #24398
                        Zilahi Lívia
                        Felhasználó

                          Köszönöm, hogy bejutottam, valahogy sikerült kiebrudaltatni magam innen.

                          Cen azt mondta addig olvassak egy jó könyvet:-)), nos éppen egy ilyen filmet szeretnék nektek ajánlani, nemrég akadtam rá, elbűvölő, avagy egy szigeten- Guernsay- hogyan segíti a német megszállás alatt az embereket, hogy péntek esténként felolvasnak egymásnak:-) és persze hozzá egy fiatal írónő sztorija.

                          ” Krumplihéj pite irodalmi társaság”

                          http://ok.ru/video/2005968095780

                          Klassz szombat esti program lehet.

                           

                           

                          • #25066
                            Zilahi Lívia
                            Felhasználó

                              Kedves Ibolya, megnéztem ezt a filmet, rendesen kiakadtam a brutalitásától. Valóban így van? Nagyon életszagú, nem gondoltam, hogy Finnországban ez megeshet.

                              • #25072
                                Ibolya Nagy
                                Felhasználó

                                  Kedves Lívia, bevallom, nem láttam a filmet, elfeledkeztem róla.  Ezek után már nem is fogom megnézni. Sajnálom, de a skandináv filmek egy részében elképesztő a brutalitás. Pl. Lars von Trier filmjei közül még egyet sem tudtam végignézni.

                                  • #25119
                                    Mara
                                    Adminisztrátor

                                      Pont a napokban jutott valamiért eszembe Lars von Trier, és az, amikor a Hullámtörés után egy résztvevő a filmklubban azt kérdezte, hogy mi értelme van ilyeneket nézni. Akkor még fiatal voltam és mindenre nyitott, és nem értettem egyet. Talán valami olyasmi lehetett bennem, hogy ezek is hasznos tapasztalatok. Most már teljesen átérzem, mire gondolt, soha többé Lars von Trier és egyéb hasonló öncélú szenvedések. A norvég krimiket viszont szeretem, szerintem az Álmatlanságnak is láttam az Al Pacinós változatát, ha az ugyanez volt, az nagyon jó!

                                      • #25120
                                        Mara
                                        Adminisztrátor

                                          Be akartam linkelni a filmet, de nem sikerült, viszont az is fenn van a videán.

                                        • #25567
                                          Zilahi Lívia
                                          Felhasználó

                                            Az Álmatlanságot láttam régen, igen jó film.

                                          • #25122
                                            Ibolya Nagy
                                            Felhasználó

                                              Úgy hiszem, erre a filmre gondoltál, Mara:

                                              Meg fogom nézni, remélem, nem túl brutális. 🙂

                                            • #25123
                                              Ibolya Nagy
                                              Felhasználó

                                                Nekem sem jött össze.

                                              • #25121
                                                Ibolya Nagy
                                                Felhasználó

                                                  Be kell valljam , Mara, az Álmatlanságot se láttam még, de ami késik, nem múlik.

                                                  12 éve rajongok a skandináv krimikért és Skandináviáért, de ami igazán unikum volt számomra, az az Anders Thomas Jensen által jegyzett filmek: Az igazság bajnokai, az Ádám almái, a Zöld hentesek, a Férfiak és csirkék. Olyan sajátosan szatirikus és groteszk némelyik, hogy  jól szórakozom rajtuk. Az igazság bajnokait legalább háromszor láttam.:)

                                        • #23341
                                          Ibolya Nagy
                                          Felhasználó

                                            A tényfeltáró újságírás valószínű,hogy a műfaj legnehezebbje.

                                            A film megtörtént eseményeket dolgoz fel, ajánlom, szeretettel.

                                            Spotlight – Egy nyomozás részletei /Spotlight/
                                            amerikai dráma, krimi, életrajz, 128 perc, 2015
                                            Rendező: Tom McCarthy

                                            Az igaz történet alapján készült film egy bostoni újság oknyomozó munkatársainak rendkívüli munkáját követi életük egyik legfontosabb és legizgalmasabb cikksorozatának elkészítése során.

                                            https://ok.ru/video/7163600243308

                                             

                                             

                                            • #24407
                                              Zilahi Lívia
                                              Felhasználó

                                                Láttam régebben, most újra ott van a Netflixen. Egészen döbbenetes, aztán eszembe jutott a pannonhalmi elit iskola….meg az ott történtek is.

                                              • #23427
                                                Centauri
                                                Adminisztrátor

                                                  Köszi, Ibolya az ajánlatokat! 🙂

                                                  • #23509
                                                    Ibolya Nagy
                                                    Felhasználó

                                                      Örömmel, ahogy te is szoktad volt írni és csak remélni merem, hogy meg is nézi valaki, mert érdemes!  🙂

                                                • #23193
                                                  Ibolya Nagy
                                                  Felhasználó

                                                    Ezerszer is jó éjszakát! /A Thousan Times Good Night / Tusan gangaer God Natt/
                                                    norvég-ír-svéd filmdráma, 117 perc, 2013
                                                    Rendező: Erik Poppe
                                                    Forgatókönyv: Erik Poppe, Harald Rosenløw-Eeg

                                                    Rebecca (Juliette Binoche) háborús fotográfus, hat háborús övezetben a világon. Családja Norvégiában él, Marcus (Nikolaj Coster-Waldau), a férje és két lány édesanyja. Rebecca az egyik bevetésénél súlyos robbantást él át

                                                    https://ok.ru/video/1908090538544

                                                  • #22983
                                                    Ibolya Nagy
                                                    Felhasználó

                                                      Janisch Attila ajánlotta a fb-on, most én  is ajánlom, bár nem nyert semmit a film.

                                                      Előző életek /Past Lives/
                                                      amerikai-dél-koreai filmdráma, 105 perc, 2023, feliratos
                                                      Írta és rendezte: Celine Song

                                                      Nora és Hae Sung, a két mélyen összetartozó gyerekkori barátsága szétesik, miután Nora családja kivándorol Dél-Koreából. Húsz évvel később egy sorsdöntő hétre újra összejönnek, amikor szembesülnek a szerelem és a végzet fogalmaival.

                                                      https://videa.hu/videok/nagyvilag/elozo-eletek-vEqlO_UQk93jlASDC?fbclid=IwAR0k4AW7vZ44ftc4J71gRF0QqQCKUCrYmk6HyUVzUe_rYvEAlxLEBrzUC8E

                                                      • #24408
                                                        Zilahi Lívia
                                                        Felhasználó

                                                          Ezt is láttam korábban- érdekes nagyon.

                                                      • #22667
                                                        Ibolya Nagy
                                                        Felhasználó

                                                          Gyalázat     szinkronizált francia thriller (2023)

                                                          Egy távoli francia kastélyban elit média- és politikai személyiségek gyűlnek össze egy privát partin, ám a csillogó felszín sötét titkokat rejt. Ahogy Ivy, a higgadt riporter elkezd mindennek a mélyére ásni, kiderül, hogy halálos csapdába csöppentek.

                                                           

                                                           

                                                        • #22636
                                                          Zilahi Lívia
                                                          Felhasználó

                                                            Szép vasárnapot- nagyon vártam ezt a filmet is Sir Anthony Hopkins főszereplésével,

                                                            “Egy Élet”-memorandum azokról a gyermekekről, akiket egy önzetlen csupaszív talpig úriember Nicholas Winton Prágában a nácik megszállása előtt megmentett.

                                                            Mert aki sokat tesz, az sokáig él, ám a végén elfér az egész ember története egy régi kedves ajándékba kapott bőrtáskában.

                                                            https://videa.hu/videok/nagyvilag/egy-elet-FOia!2Mf4pIQVJ3EJ

                                                            Sok papírzsepi kell.

                                                            • #22982
                                                              Ibolya Nagy
                                                              Felhasználó

                                                                Tegnap megnéztem, szépséges,megrendítő film.

                                                                Köszönöm, Lívia.

                                                            • #22463
                                                              Ibolya Nagy
                                                              Felhasználó

                                                                Jelenetek két házasságból svéd-dán dráma (2008) -feliratos

                                                                A skandinávok mesterei az emberi kapcsolatok bonyolításának. Ha valami első pillantásra egyszerűnek látszik, biztosak lehetünk, hogy a háttérben megbújik egy (vagy esetleg több) csavar. Ez erre a sztorira is igaz.

                                                                https://ok.ru/video/2813205350960

                                                                 

                                                              • #22455
                                                                Ibolya Nagy
                                                                Felhasználó

                                                                  Oppenheimer: Az igaz történet

                                                                  címmel találtam egy angol nyelvű dokumentumfilmet, angolul tudóknak érdekes lehet

                                                                • #22125
                                                                  Ibolya Nagy
                                                                  Felhasználó

                                                                    Köszönöm, Lívia, a Smoke sauna sisterhood c. filmet majd szeretném megnézni, amennyiben kamaszkorú laptopom magához tér, még reménykedem.

                                                                  • #22123
                                                                    Zilahi Lívia
                                                                    Felhasználó

                                                                      Még egy skandináv film, imádom Stellan Skarsgard filmjeit(talán a Mamma Mia-ból emlékeztek rá) szóval “Ördögsziget”-  egy fiúkat “átnevelő” műintézmény, rettentően felkavaró de ez a téma mindig aktuális(fiúkkal szembeni szadizmus és molesztálás) , kontroll nélkül állami pénzekből. Norvégia, Bastoy szigete, a XX. század eleje – pontosabban 1915. Szóval-erős idegzetűeknek.

                                                                      https://ok.ru/video/3346158193188

                                                                       

                                                                    • #22114
                                                                      Zilahi Lívia
                                                                      Felhasználó

                                                                        Tegnap megnéztem az “Érdekvédelmi terület” legújabb holokauszttal foglalkozó filmet, ezúttal Rudolf Hössről és a családjáról szól, az auschwitzi lager szomszédságában….A női főszereplő Sandra Hüller – Höss feleségeként- a Zuhanás anatómiájában is Ő a főszereplő. Nos nekem nem igazán tetszett, annak ellenére, hogy Spielberg azt mondta ez a legjobb eddigi holokausztos film- bár rettenetes az a fajta közöny amit a nácik és családjaik mutattak, miközben a kerítés túloldalán ezrek égtek el…

                                                                        Helyette gyorsan megnéztem ismét egy skadináv filmet ez is a háborúhoz kapcsolódik, ezúttal Finnrszágból visznek gyerekeket svéd családokhoz, amikor az oroszok megtámadják a finneket. Egy olyan kisfiúról szól, akit az anyja odaad egy svéd családnak ….szóval nagyon szép film. ” Az Anyukám”.

                                                                        https://ok.ru/video/2306172193389

                                                                        • #22126
                                                                          Centauri
                                                                          Adminisztrátor

                                                                            Köszi szépen az ajánlókat! Ezekkel csak egy gond van: szűkös az idő arra, hogy valamennyi filmet megnézzem, pedig oly szívesen tenném! 🙂

                                                                        • #22112
                                                                          Zilahi Lívia
                                                                          Felhasználó

                                                                             

                                                                            Smoke sauna Sisterhood -erre is régen vártam.  A kommentelők azt mondták moziban jó igazán- nos nekem a laptopomon is nagyon tetszett. Naturális, őszinte és lenyűgöző, lecsupaszítva a test és a hozzá kapcsolódó történetek, egyszerű asszonyoktól. Szívmelengető ezeknek a tiszta asszonyoknak az egymás iránti lojalitása és támogatása.  Finnország amúgy is fantasztikus.

                                                                            Link: https://ok.ru/video/7555584625260

                                                                          • #22084
                                                                            Zilahi Lívia
                                                                            Felhasználó

                                                                              Köszönöm, működik az új belépő:-)

                                                                            • #21764
                                                                              Ibolya Nagy
                                                                              Felhasználó
                                                                                • #24409
                                                                                  Zilahi Lívia
                                                                                  Felhasználó

                                                                                    Húúh-ez is igen jó film, korábban láttam, de jó, hogy itt van megnézem megint.

                                                                                • #21697
                                                                                  Zilahi Lívia
                                                                                  Felhasználó

                                                                                    Nagyon vártam ezt a 2024-s filmet, “A csodák útján”, Kathy Bates és Maggie Smith, estére való jó kis kikapcs.

                                                                                    ttps://videa.hu/videok/film-animacio/a-csodak-utjan-LYnDEBtdezLteZ2A?fbclid=IwAR1lQj_WmqSGZP2_oQyUaQyIiSD-zTslvjz6Zklhq0PMLJAub9-dcOT_mbg

                                                                                    Remélem jó a link.

                                                                                  • #21486
                                                                                    Ibolya Nagy
                                                                                    Felhasználó
                                                                                    • #21417
                                                                                      Centauri
                                                                                      Adminisztrátor

                                                                                        Zilahi Lívia | Köszönjük a filmajánlatot! Egyre kevesebb az időm, de igyekszem majd megnézni! Nem láttam még 🙂

                                                                                      • #21408
                                                                                        Ibolya Nagy
                                                                                        Felhasználó

                                                                                          Láttam a filmet pár éve, de lehet, hogy majd újra megnézem. Érdekes, a feleség szerepét azt hittem, hogy más játszotta. Köszönöm a linket, Lívia.

                                                                                        • #21390
                                                                                          Zilahi Lívia
                                                                                          Felhasználó

                                                                                            Tegnap Újra megnéztem Glenn Close-val ” A férfi mögött” c. filmet.

                                                                                            https://videa.hu/videok/film-animacio/a-ferfi-mogott-2017-magyar-drama-hang-mHrHyJblAxaLsNWP?fbclid=IwAR3W102QlwlBCU4GCHhImY3bKYYsDvkCANzQC-sB43xsoFdeGZOYnHA8mgo

                                                                                            Remélem működik a link- irodalmi Nobel díjat kap egy volt egyetemi tanár olyan műért, amit valójában a tehetséges egy életen át szubmisszív feleség írt. Glenn Close elképesztően jó ebben a szerepben is.

                                                                                          • #21384
                                                                                            Ibolya Nagy
                                                                                            Felhasználó

                                                                                              Bocs’ Bergman

                                                                                            • #21383
                                                                                              Ibolya Nagy
                                                                                              Felhasználó

                                                                                                Nekem sem tetszett, Lívia.
                                                                                                Egyébként nagy skandináv – és Bergmann – rajongó vagyok.🙂

                                                                                              • #21338
                                                                                                Ibolya Nagy
                                                                                                Felhasználó

                                                                                                  A napokkal ezelőttiek is jók, sőt nagyon jók, Cen’, a tegnap dán krimi brutális.

                                                                                                • #21331
                                                                                                  Ibolya Nagy
                                                                                                  Felhasználó

                                                                                                    Capote

                                                                                                    A Capote 2005-ben bemutatott, Oscar-díjas, amerikai életrajzi film, mely Truman Capote íróról szól Philip Seymour Hoffman alakításában. Hoffman ezért a szerepért elnyerte a legjobb színész Oscar-díját. A film Capote Hidegvérrel című világhírű dokumentarista regényének születését mutatja be.
                                                                                                    Capote
                                                                                                    16 éven aluliak számára nem ajánlott kanadai-amerikai életrajzi dráma, szinkronizált, 114 perc, 2005

                                                                                                    https://videa.hu/videok/film-animacio/capote-2005-filmdrama-9GmXiHbA5q1ppO7l?fbclid=IwAR1Gf1zEHw2AF_BMqKHHOjUtm_gevg8g1NXPSjwoak6_8xKgiOrLBnsKhZY

                                                                                                    • #21381
                                                                                                      Zilahi Lívia
                                                                                                      Felhasználó

                                                                                                        Láttam. Szeretem a Dán filmeket, ez nem lesz a kedvencem.

                                                                                                      • #21332
                                                                                                        Centauri
                                                                                                        Adminisztrátor

                                                                                                          Köszi Ibolya! A Capote-t láttam már, és az érdekes! A másikat pedig, ha időm lesz, megnézem! Máskor is hozz csak mindent bátran, akár a többi topikhoz is. 🙂

                                                                                                      • #21301
                                                                                                        Ibolya Nagy
                                                                                                        Felhasználó

                                                                                                          Előre is bocsánatot kérek, a film nagyon új, még nem láttam, egy dán krimi.
                                                                                                          Mindenki a saját felelősségére nézze meg, remélhetőleg működik a link!

                                                                                                          Angyalok csendje-Englemageren
                                                                                                          Dán thriller, krimi, 2023
                                                                                                          Rendező: Esben Tønnesen, Julie Ølgaard
                                                                                                          A film megrázó képsorokat tartalmaz!
                                                                                                          Leírás: “Brutális gyilkosságsorozat rázza meg egy dán város lakóit, az áldozatok mind fiatal nők, akik egykor egy nőket segítő védett ház lakói voltak.”

                                                                                                          https://videa.hu/videok/film-animacio/angyalok-csendje-2023-woSdFvzQxQLMYnRM?fbclid=IwAR35JV0g0dgdE6BdXOvmMhbxazZ-gWfn2IPnncnmVwRrfjK7fzLqu9ikRJU

                                                                                                        • #21300
                                                                                                          Zilahi Lívia
                                                                                                          Felhasználó

                                                                                                            A felsoroltakból mindet láttam.Azért figyelek és lecsapok, ha hoztok valamit:-)

                                                                                                          • #21108
                                                                                                            Centauri
                                                                                                            Adminisztrátor

                                                                                                              Ibolya, köszi a bőséget, bocs, hogy csak most, de úton voltam, aztán odútelepítésben 🙂

                                                                                                              • #21109
                                                                                                                Ibolya Nagy
                                                                                                                Felhasználó

                                                                                                                  Nincs mit megköszönni Cen’, visszafogom magam ezután, nem szeretnék extrém mennyiségű tárhelyet elfoglalni a leírásokkal.

                                                                                                                  • #21110
                                                                                                                    Centauri
                                                                                                                    Adminisztrátor

                                                                                                                      Kedves Ibolya, leírásokkal nem tudsz sok tárhelyet foglalni, bármennyire is “igyekeznél”, csak a fotók, különösen a nagy felbontású fotók foglalnak helyet, szóval, semmi ok nincs visszafogottságra 🙂 🙂

                                                                                                                • #21107
                                                                                                                  Ibolya Nagy
                                                                                                                  Felhasználó

                                                                                                                    Ideteszem az Oppenheimer c. film szinkronizált verziójának linkjét is:

                                                                                                                    https://videa.hu/…/nagyvilag/oppenheimer-RrwU_l4pc8elc5jts

                                                                                                                  • #21106
                                                                                                                    Ibolya Nagy
                                                                                                                    Felhasználó

                                                                                                                      Szívből ajánlom az egyik legújabb Oscar-esélyes filmet, csak a linkjét teszem ide:
                                                                                                                      OPPENHEIMER
                                                                                                                      https://videa.hu/videok/nagyvilag/oppenheimer-feliratos-7YahOiiXFXJbD!XiM?fbclid=IwAR0pSXWBxIkW5DsJJS7suXdUrOb9gZ1TSFXRbzpEuw2ErR6ExikTXaz7JqU

                                                                                                                    • #21105
                                                                                                                      Ibolya Nagy
                                                                                                                      Felhasználó

                                                                                                                        Az ígéret megszállottja (2001)

                                                                                                                        Rendezte Sean Penn
                                                                                                                        Főszereplő: Jack Nicholson

                                                                                                                        Nyugdíjba vonulásának napján a nevadai gyilkossági nyomozó,Jerry Black (Jack Nicholson) még utoljára elücsörög az irodájában,mielőtt jó képet vágna a tiszteletére rendezett meglepetéspartin.Aztán tényleg meghatódik,s örömmel fogadja kollégái bőkezű ajándékát :egy repülőjegyet Mexikóba,ahol mindig szívesen horgászott volna.De amikor a hófödte hegyekben megtalálják egy nyolcéves kislány holttestét,a visszavonulófélben lévő nyomozó nem állja meg,hogy oda ne menjen a helyszínre.Felajánlja szakértelmét a nyomozóknak,és magára vállalja,hogy közli a borzasztó hírt az áldozat szüleivel.A gyászoló anya tudni akarja,ki ölte meg a gyermekét.Jerryt megrendíti a tragikus eset,a szülők szenvedése,ráadásul nem tudja,mit kezdjen magával,ha kilép a rendőrség kötelékéből,ezért megesküszik rá,hogy megtalálja a gyilkost.Amikor egy ambiciózus fiatal zsaru kicsikarja a beismerő vallomást egy meglehetősen primitív gyanúsítottból,az esetet lezárják,de Jerry számára az ügy nem ér véget.Bár főnökei meglehetősen szkeptikusak,ő tovább keresi az igazi gyilkost.De meddig mehet el,hogy betartsa ígéretét?És milyen árat kell fizetnie érte (Dürrrenmatt. Az ígéret c. kisregénye nyomán)
                                                                                                                        https://ok.ru/video/2596034120403

                                                                                                                        • #24410
                                                                                                                          Zilahi Lívia
                                                                                                                          Felhasználó

                                                                                                                            Jack Nicolson zseniális ebben a szerepben is. Mindig nagyon megtalálják a karakteréhez való szerepet.

                                                                                                                        • #21104
                                                                                                                          Ibolya Nagy
                                                                                                                          Felhasználó

                                                                                                                            Az utóbbi években Sean Penn munkái nagyon magukkal ragadtak, kettőt hoztam:

                                                                                                                            TITOKZATOS FOLYÓ(2003)

                                                                                                                            Jimmy (Sean Penn),Dave (Tim Robbins)és Sean (Kevin Bacon) együtt nőttek fel Boston egyik munkásnegyedében.Soha semmi érdekes nem történt velük ezen a környéken mindaddig,amíg Dave élete különös fordulatot nem vett.Akkor még nem sejtették,hogy ez örökre megváltoztatja mindannyiuk életét.Huszonöt évvel később újra kereszteződnek útjaik egy titokzatos és megmagyarázhatatlan gyilkosság kapcsán.

                                                                                                                            https://ok.ru/video/772769909447

                                                                                                                          • #21102
                                                                                                                            Ibolya Nagy
                                                                                                                            Felhasználó

                                                                                                                              Szívesen, Cen’, máskor is!
                                                                                                                              Szép hétvégét, a legjobbakat!🙂🦆🐦‍⬛🕊🐦🦉💚

                                                                                                                              • #21695
                                                                                                                                Zilahi Lívia
                                                                                                                                Felhasználó

                                                                                                                                  Titokzatos folyó- brutál jó film, többször is láttam, amúgy mindkét színész nagy kedvencem.

                                                                                                                              • #21071
                                                                                                                                Ibolya Nagy
                                                                                                                                Felhasználó

                                                                                                                                  Filmajánló
                                                                                                                                  Egy zuhanás anatómiája /Anatomie d’une chute/
                                                                                                                                  francia thriller, dráma, krimi, 150 perc, 2023
                                                                                                                                  Rendező: Justine Triet
                                                                                                                                  Forgatókönyv: Justine Triet, Arthur Harari
                                                                                                                                  Szereplők: Sandra Hüller (Sandra Voyter), Swann Arlaud (Vincent Renzi), Milo Machado Graner (Daniel), Samuel Theis (Samuel Maleski), Jehnny Beth (Marge Berger), Saadia Bentaieb (Nour Boudaoud), Camille Rutherford (Zoé Solidor), Sophie Filliéres (Monica)
                                                                                                                                  Leírás: A világ legrangosabb filmfesztiváljának fődíját, a Cannes-i Arany Pálmát elnyerő lélektani krimiben Sandra (Sandra Hüller – Toni Erdmann) idillinek látszó élete kártyavárként omlik össze. A sikeres német írónő francia férjével és látássérült gyerekükkel élnek a francia Alpok egyik kis falujában. A férfi váratlan halála után nem egyértelmű, hogy baleset, öngyilkosság vagy gyilkosság történt. Sandra ezért a rendkívül megterhelő nyomozás és tárgyalás középpontjába kerül.
                                                                                                                                  https://ok.ru/video/7470058179180

                                                                                                                                  Aki még nem látta, érdemes megnézni

                                                                                                                                  • #24411
                                                                                                                                    Zilahi Lívia
                                                                                                                                    Felhasználó

                                                                                                                                      Nekem az Oscar jelöltekből ez tetszett a legjobban.

                                                                                                                                    • #21696
                                                                                                                                      Ibolya Nagy
                                                                                                                                      Felhasználó

                                                                                                                                        Kétszer megnéztem én is, felkavaró nagyon.

                                                                                                                                      • #21072
                                                                                                                                        Centauri
                                                                                                                                        Adminisztrátor

                                                                                                                                          Ibolya, köszönjük! Na például erre jó ez a fórum. Ha többen hoznánk ide filmajánlókat, akár azért is érdemes ránézni a fórumra, hogy az ember estére vagy hétvégére találjon magának egy jó filmet! Ezt a filmet, mihelyst időm engedi, megnézem. Még egyszer köszönet! üdv: Cen’

                                                                                                                                      • #21014
                                                                                                                                        Zilahi Lívia
                                                                                                                                        Felhasználó

                                                                                                                                          Az a helyzet, rengeteg jó filmet láttam mostanában, legutóbbiak az Oscar jelöltek, írtam is Marának, aki ezzel kapcsolatban hozott cikket, hogy találja az összeset. Filmkunyhó a filmek oldal FB csoportban, az összes kategóriában jelölt filmek linkje megtalálható. No persze ha van rá időtök, én képes vagyok reggelig mindent megnézni:-)))

                                                                                                                                        • #20998
                                                                                                                                          Szabó Edit
                                                                                                                                          Felhasználó

                                                                                                                                            🙂🙂

                                                                                                                                          • #20988
                                                                                                                                            Szabó Edit
                                                                                                                                            Felhasználó

                                                                                                                                              Egyelőre be kell érned ezzel! 🙂 Ezt a változatot is csak tavaly májusban rakták föl a netre. Érdemes időnként rákeresni, hátha a magyar szinkronos is felkerül egyszer.

                                                                                                                                            • #20979
                                                                                                                                              Centauri
                                                                                                                                              Adminisztrátor

                                                                                                                                                Szabó Edit | Köszönöm, igen, ez az, de annak idején a magyar szinkronos verzió varázsolt el, és igazán azt szeretném viszontlátni. De könnyen lehet, hogy ezt is megnézem 🙂

                                                                                                                                              • #20948
                                                                                                                                                Szabó Edit
                                                                                                                                                Felhasználó

                                                                                                                                                  Magyar szinkronnal nem találtam, de ha jó az eredeti film is, akkor azt hiszem, hogy ez az:

                                                                                                                                                • #20925
                                                                                                                                                  Centauri
                                                                                                                                                  Adminisztrátor

                                                                                                                                                    Évek óta szeretném megnézni újra a “Valahol Írországban” című filmet, ha lehet magyar szinkronnal, de sosem találom. Ha valaki a nyomára bukkan, legyen oly kedves, és szóljon!

                                                                                                                                                42 hozzászólás mutatása
                                                                                                                                                • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.