Cenweb fórum » FILM

Címkézve: 

• Indította
    Témakör
    Centauri
    Adminisztrátor

Ha láttál egy jó filmet, szólj nekünk! Ajánld, írj róla pár sort, vagy amennyi csak jól esik. Ha keresel egy filmet, kérdezd meg, hátha tudja valaki itt, hogy hol láthatod!

24 hozzászólás mutatása
    • Szerző
      Hozzászólás
        Ibolya Nagy
        Felhasználó
          Zilahi Lívia
          Felhasználó

Nagyon vártam ezt a 2024-s filmet, “A csodák útján”, Kathy Bates és Maggie Smith, estére való jó kis kikapcs.

ttps://videa.hu/videok/film-animacio/a-csodak-utjan-LYnDEBtdezLteZ2A?fbclid=IwAR1lQj_WmqSGZP2_oQyUaQyIiSD-zTslvjz6Zklhq0PMLJAub9-dcOT_mbg

Remélem jó a link.

Ibolya Nagy
            Felhasználó
              Centauri
              Adminisztrátor

Zilahi Lívia | Köszönjük a filmajánlatot! Egyre kevesebb az időm, de igyekszem majd megnézni! Nem láttam még 🙂

Ibolya Nagy
                Felhasználó

Láttam a filmet pár éve, de lehet, hogy majd újra megnézem. Érdekes, a feleség szerepét azt hittem, hogy más játszotta. Köszönöm a linket, Lívia.

Zilahi Lívia
                  Felhasználó

Tegnap Újra megnéztem Glenn Close-val ” A férfi mögött” c. filmet.

https://videa.hu/videok/film-animacio/a-ferfi-mogott-2017-magyar-drama-hang-mHrHyJblAxaLsNWP?fbclid=IwAR3W102QlwlBCU4GCHhImY3bKYYsDvkCANzQC-sB43xsoFdeGZOYnHA8mgo

Remélem működik a link- irodalmi Nobel díjat kap egy volt egyetemi tanár olyan műért, amit valójában a tehetséges egy életen át szubmisszív feleség írt. Glenn Close elképesztően jó ebben a szerepben is.

Ibolya Nagy
                    Felhasználó

Bocs’ Bergman

Ibolya Nagy
                      Felhasználó

Nekem sem tetszett, Lívia.
                        Egyébként nagy skandináv – és Bergmann – rajongó vagyok.🙂

Ibolya Nagy
                        Felhasználó

A napokkal ezelőttiek is jók, sőt nagyon jók, Cen’, a tegnap dán krimi brutális.

Ibolya Nagy
                          Felhasználó

Capote

A Capote 2005-ben bemutatott, Oscar-díjas, amerikai életrajzi film, mely Truman Capote íróról szól Philip Seymour Hoffman alakításában. Hoffman ezért a szerepért elnyerte a legjobb színész Oscar-díját. A film Capote Hidegvérrel című világhírű dokumentarista regényének születését mutatja be.
                            Capote
                            16 éven aluliak számára nem ajánlott kanadai-amerikai életrajzi dráma, szinkronizált, 114 perc, 2005

https://videa.hu/videok/film-animacio/capote-2005-filmdrama-9GmXiHbA5q1ppO7l?fbclid=IwAR1Gf1zEHw2AF_BMqKHHOjUtm_gevg8g1NXPSjwoak6_8xKgiOrLBnsKhZY

Zilahi Lívia
                              Felhasználó

Láttam. Szeretem a Dán filmeket, ez nem lesz a kedvencem.

Centauri
                                Adminisztrátor

Köszi Ibolya! A Capote-t láttam már, és az érdekes! A másikat pedig, ha időm lesz, megnézem! Máskor is hozz csak mindent bátran, akár a többi topikhoz is. 🙂

Ibolya Nagy
                                Felhasználó

Előre is bocsánatot kérek, a film nagyon új, még nem láttam, egy dán krimi.
                                  Mindenki a saját felelősségére nézze meg, remélhetőleg működik a link!

Angyalok csendje-Englemageren
                                  Dán thriller, krimi, 2023
                                  Rendező: Esben Tønnesen, Julie Ølgaard
                                  A film megrázó képsorokat tartalmaz!
                                  Leírás: “Brutális gyilkosságsorozat rázza meg egy dán város lakóit, az áldozatok mind fiatal nők, akik egykor egy nőket segítő védett ház lakói voltak.”

https://videa.hu/videok/film-animacio/angyalok-csendje-2023-woSdFvzQxQLMYnRM?fbclid=IwAR35JV0g0dgdE6BdXOvmMhbxazZ-gWfn2IPnncnmVwRrfjK7fzLqu9ikRJU

Zilahi Lívia
                                  Felhasználó

A felsoroltakból mindet láttam.Azért figyelek és lecsapok, ha hoztok valamit:-)

Centauri
                                    Adminisztrátor

Ibolya, köszi a bőséget, bocs, hogy csak most, de úton voltam, aztán odútelepítésben 🙂

Ibolya Nagy
                                        Felhasználó

Nincs mit megköszönni Cen’, visszafogom magam ezután, nem szeretnék extrém mennyiségű tárhelyet elfoglalni a leírásokkal.

Centauri
                                            Adminisztrátor

Kedves Ibolya, leírásokkal nem tudsz sok tárhelyet foglalni, bármennyire is “igyekeznél”, csak a fotók, különösen a nagy felbontású fotók foglalnak helyet, szóval, semmi ok nincs visszafogottságra 🙂 🙂

Ibolya Nagy
                                          Felhasználó

Ideteszem az Oppenheimer c. film szinkronizált verziójának linkjét is:

https://videa.hu/…/nagyvilag/oppenheimer-RrwU_l4pc8elc5jts

Ibolya Nagy
                                            Felhasználó

Szívből ajánlom az egyik legújabb Oscar-esélyes filmet, csak a linkjét teszem ide:
                                              OPPENHEIMER
                                              https://videa.hu/videok/nagyvilag/oppenheimer-feliratos-7YahOiiXFXJbD!XiM?fbclid=IwAR0pSXWBxIkW5DsJJS7suXdUrOb9gZ1TSFXRbzpEuw2ErR6ExikTXaz7JqU

Ibolya Nagy
                                              Felhasználó

Az ígéret megszállottja (2001)

Rendezte Sean Penn
                                                Főszereplő: Jack Nicholson

Nyugdíjba vonulásának napján a nevadai gyilkossági nyomozó,Jerry Black (Jack Nicholson) még utoljára elücsörög az irodájában,mielőtt jó képet vágna a tiszteletére rendezett meglepetéspartin.Aztán tényleg meghatódik,s örömmel fogadja kollégái bőkezű ajándékát :egy repülőjegyet Mexikóba,ahol mindig szívesen horgászott volna.De amikor a hófödte hegyekben megtalálják egy nyolcéves kislány holttestét,a visszavonulófélben lévő nyomozó nem állja meg,hogy oda ne menjen a helyszínre.Felajánlja szakértelmét a nyomozóknak,és magára vállalja,hogy közli a borzasztó hírt az áldozat szüleivel.A gyászoló anya tudni akarja,ki ölte meg a gyermekét.Jerryt megrendíti a tragikus eset,a szülők szenvedése,ráadásul nem tudja,mit kezdjen magával,ha kilép a rendőrség kötelékéből,ezért megesküszik rá,hogy megtalálja a gyilkost.Amikor egy ambiciózus fiatal zsaru kicsikarja a beismerő vallomást egy meglehetősen primitív gyanúsítottból,az esetet lezárják,de Jerry számára az ügy nem ér véget.Bár főnökei meglehetősen szkeptikusak,ő tovább keresi az igazi gyilkost.De meddig mehet el,hogy betartsa ígéretét?És milyen árat kell fizetnie érte (Dürrrenmatt. Az ígéret c. kisregénye nyomán)
                                                https://ok.ru/video/2596034120403

Ibolya Nagy
                                                Felhasználó

Az utóbbi években Sean Penn munkái nagyon magukkal ragadtak, kettőt hoztam:

TITOKZATOS FOLYÓ(2003)

Jimmy (Sean Penn),Dave (Tim Robbins)és Sean (Kevin Bacon) együtt nőttek fel Boston egyik munkásnegyedében.Soha semmi érdekes nem történt velük ezen a környéken mindaddig,amíg Dave élete különös fordulatot nem vett.Akkor még nem sejtették,hogy ez örökre megváltoztatja mindannyiuk életét.Huszonöt évvel később újra kereszteződnek útjaik egy titokzatos és megmagyarázhatatlan gyilkosság kapcsán.

https://ok.ru/video/772769909447

Ibolya Nagy
                                                  Felhasználó

Szívesen, Cen’, máskor is!
                                                    Szép hétvégét, a legjobbakat!🙂🦆🐦‍⬛🕊🐦🦉💚

Zilahi Lívia
                                                      Felhasználó

Titokzatos folyó- brutál jó film, többször is láttam, amúgy mindkét színész nagy kedvencem.

Ibolya Nagy
                                                      Felhasználó

Filmajánló
                                                        Egy zuhanás anatómiája /Anatomie d’une chute/
                                                        francia thriller, dráma, krimi, 150 perc, 2023
                                                        Rendező: Justine Triet
                                                        Forgatókönyv: Justine Triet, Arthur Harari
                                                        Szereplők: Sandra Hüller (Sandra Voyter), Swann Arlaud (Vincent Renzi), Milo Machado Graner (Daniel), Samuel Theis (Samuel Maleski), Jehnny Beth (Marge Berger), Saadia Bentaieb (Nour Boudaoud), Camille Rutherford (Zoé Solidor), Sophie Filliéres (Monica)
                                                        Leírás: A világ legrangosabb filmfesztiváljának fődíját, a Cannes-i Arany Pálmát elnyerő lélektani krimiben Sandra (Sandra Hüller – Toni Erdmann) idillinek látszó élete kártyavárként omlik össze. A sikeres német írónő francia férjével és látássérült gyerekükkel élnek a francia Alpok egyik kis falujában. A férfi váratlan halála után nem egyértelmű, hogy baleset, öngyilkosság vagy gyilkosság történt. Sandra ezért a rendkívül megterhelő nyomozás és tárgyalás középpontjába kerül.
                                                        https://ok.ru/video/7470058179180

Aki még nem látta, érdemes megnézni

Ibolya Nagy
                                                          Felhasználó

Kétszer megnéztem én is, felkavaró nagyon.

Centauri
                                                            Adminisztrátor

Ibolya, köszönjük! Na például erre jó ez a fórum. Ha többen hoznánk ide filmajánlókat, akár azért is érdemes ránézni a fórumra, hogy az ember estére vagy hétvégére találjon magának egy jó filmet! Ezt a filmet, mihelyst időm engedi, megnézem. Még egyszer köszönet! üdv: Cen’

Zilahi Lívia
                                                            Felhasználó

Az a helyzet, rengeteg jó filmet láttam mostanában, legutóbbiak az Oscar jelöltek, írtam is Marának, aki ezzel kapcsolatban hozott cikket, hogy találja az összeset. Filmkunyhó a filmek oldal FB csoportban, az összes kategóriában jelölt filmek linkje megtalálható. No persze ha van rá időtök, én képes vagyok reggelig mindent megnézni:-)))

Szabó Edit
                                                              Felhasználó

🙂🙂

Szabó Edit
                                                                Felhasználó

Egyelőre be kell érned ezzel! 🙂 Ezt a változatot is csak tavaly májusban rakták föl a netre. Érdemes időnként rákeresni, hátha a magyar szinkronos is felkerül egyszer.

Centauri
                                                                  Adminisztrátor

Szabó Edit | Köszönöm, igen, ez az, de annak idején a magyar szinkronos verzió varázsolt el, és igazán azt szeretném viszontlátni. De könnyen lehet, hogy ezt is megnézem 🙂

Szabó Edit
                                                                    Felhasználó

Magyar szinkronnal nem találtam, de ha jó az eredeti film is, akkor azt hiszem, hogy ez az:

Centauri
                                                                      Adminisztrátor

Évek óta szeretném megnézni újra a “Valahol Írországban” című filmet, ha lehet magyar szinkronnal, de sosem találom. Ha valaki a nyomára bukkan, legyen oly kedves, és szóljon!

24 hozzászólás mutatása
                                                                    • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.