Cenweb fórum » MADARAK

Címkézve: 

  • Indította
    Témakör
  • #17173
    kocsisattila30@gmail.com
    Adminisztrátor

      Milyen madarat láttál ma? Olvastál valamit madarakról, láttál valami madarakkal kapcsolatos cikket, filmet, videót? Oszd meg velünk itt! Van egy fotód madarakról? Rakd fel ide (igyekszünk ezt mihamarabb lehetővé tenni)

      • A témakör módosításra került: 3 months, 3 weeks telt el-kocsisattila30@gmail.com.
      • A témakör módosításra került: 2 months, 3 weeks telt el-Centauri.
    20 hozzászólás mutatása
    • Szerző
      Hozzászólás
      • #25420
        Centauri
        Adminisztrátor

          Felrakom ide is az élő közvetítést a halászsasról, hogy amikor levesszük a nyitóoldalról, elérhető maradjon. Az is lehet, hogy a fészken látható madár még a párját várja. A halászsas ugyanis vonuló ragadozó, aki Afrikában telel, akár a gólya, és talán még nem ért vissza Afrikából a pár másik tagja.

          https://www.youtube.com/watch?v=EYeEaXvLu38

           

          • A hozzászólás módosításra került: 1 weeks, 5 days telt el-Centauri.
          • #25515
            Szabó Edit
            Felhasználó

              Egy ma reggeli kép a fészekről.

            • #25472
              Szabó Edit
              Felhasználó

                Ezt a bejegyzést csak most vettem észre.

                Volt már két madár is a fészekben egyszerre egy rövid ideig. Már itthon vannak mindketten, úgy tűnik.

                Az is jó, ha itt elérhető a link! Köszi!

            • #25411
              Szabó Edit
              Felhasználó

                Köszönöm az élő közvetítést a halászsas fészkéről!! Nagyon szeretek így kukucskálni, pláne olyan helyekre, ahova másként nem lenne lehetőségem. Hála annak, aki felrakta!

                Irtó aranyos a fióka! 🙂 Borzolja a szél a séróját, ő meg türelmesen áll vagy ül egyedül a fészekben, nézelődik és várja a mamát – akit még nem sikerült elcsípnem. Néha benézek, talán majd egyszer láthatom.

                Megkerestem a neten, hogy hol van ez a fészek. Skócia, a Hebridákkal kb. azonos magasságban. Gyönyörű vad vidék.

                • #25412
                  Szabó Edit
                  Felhasználó

                    Lehet, hogy én rosszul gondolom, és ez nem is egy fióka, hanem egy fel nőtt madár? 😮🤔

                    • #25419
                      Centauri
                      Adminisztrátor

                        Felnőtt madár, aki költéshez készül. Nem tudom, van-e alatta már tojás, de még az is előfordulhat, hogy már tojás van alatta, vagy mostanában fog tojni. Ha feláll vagy felszáll, kiderül minden.

                        • #25467
                          Szabó Edit
                          Felhasználó

                            Köszi! 🙂 Ma többször is benéztem hozzájuk, és mostanra kiderült, hogy egy felnőtt párról van szó. Az előbb ketten voltak a fészekben. 🙂

                            Tojást nem láttam én sem, de telefonon nézem. Ha még maradhatna holnap is a videó, megnézném a laptopról is. Ott nagyobb a kép.

                        • #25417
                          Ibolya Nagy
                          Felhasználó

                            Fújja a szél a haját, szegénynek.

                      • #24644
                        Jámbor Judit
                        Felhasználó

                          Szép napot mindenkinek!

                          Észrevettétek ti is, hogy feltűnően hiányzik a rigófütty a reggelekből? Én alig alig hallok rigót!🤔 Helyette viszont egyfolytában, hatalmas hangerővel van jelen a csúszka.  Olyan furcsa, neken nagyon hiányzik a tavaszból a rigó. Remélem, csak mifelénk van ez így! Ami a jó hír, hogy  hallottam legalább egyszer seregélyt! Nagyob drukkolok, hogy visszataláljanak tavalyi odújukba  egy hatalmas nyárfa törzsében!

                          Sok szép csicsergőt kívánok!

                           

                          • #24761
                            Centauri
                            Adminisztrátor

                              Kedves Judit, nem tudom, mi lehet nálad, de itt a birtokon vannak rigók elég szépen, és a hajnali zsongásból nem maradnak ki ők sem. 🙂

                          • #22249
                            Jámbor Judit
                            Felhasználó

                              Mai vendégem ! 🙂

                            • #21864
                              Ibolya Nagy
                              Felhasználó

                                Csodás a Cornell kisfilmje a főoldalon.

                                • #21890
                                  Centauri
                                  Adminisztrátor

                                    Köszi, Ibolya! Örülök! 🙂

                                • #21843
                                  Centauri
                                  Adminisztrátor

                                    2024.02.23. 12.25 | Újabb seregélyek, de már nemcsak egy magányos madár, hanem 20-25 példány bandázott az Őskökényes körül, és még 10 szarka (ennyit 20 éve láttam utoljára), 60-70 széncinege, 10-15 kék cinege, 10-15 citromsármány, rengeteg a madár továbbra is. Remélem, a seregélyeknek való odúkat is sikerül kirakni időben. 🙂

                                  • #21798
                                    Jámbor Judit
                                    Felhasználó

                                      De jó, hogy itt lehetek! Bár, nem láttam, de hallottam ma reggel nagy csomó tengelicet a diófán, meg hegyi billegetőt! Bird cam-mel azonosítottam be.  Mondhatni, hogy az utóbbi nagyon fucsán szólt! Ezért is figyeltem fel rá. Jó lett volna látni is, de arra  hogy be a kukketért, fényképezni,  nem volt idöm.

                                      • #21865
                                        Ibolya Nagy
                                        Felhasználó

                                          A szarkákat is  imádom, készült róluk felvétel, fotó, Cen’?

                                          • #21889
                                            Centauri
                                            Adminisztrátor

                                              Egy fotót lőttem róluk távolról, utoljára értékelhető képeket a hollóetetőn készítettem szarkákról 🙂

                                          • #21839
                                            Centauri
                                            Adminisztrátor

                                              Üdvözlünk itt! De jó, hogy sikerült! Remélem hasznodra lesz. 🙂

                                              • #21862
                                                Jámbor Judit
                                                Felhasználó

                                                  Biztosan! Fontolgatom, hogy új topikként megosztom néhány írásomat a madarak és festmények témakörben, persze  ha erre más is kíváncsi..Ennek hátulütője csak az lehet, hogy a képek, amilyen mohók, zabálják a helyet..szóval, ez csak egy kósza gondolat. Én mindenesetre élvezem a tervezgetést is…😊

                                                  • #21888
                                                    Centauri
                                                    Adminisztrátor

                                                      Szerintem új topikot ne hozzunk létre egyelőre, elfér a MADARAK topikba, de ne fogd vissza magadat, láss hozzá! Nem lehet, hogy ez esetleg megérne egy cikket is? Várjuk! 🙂 képekkel együtt.

                                                      • #22096
                                                        Jámbor Judit
                                                        Felhasználó

                                                          Biztatásodra írtam egy kis bevezetőt a madárábrázolások hevenyészett történetéről. Itt gondoltad, hogy  közzétegyem a Fórumon? Hátha érdekel itt valakit, hiszen itt azért több területet is átfogó témák vannak…Ha érdekes lehet, akkor jöhet a folytatás, legismertebb, és egyben első madárfestőnkről, Bogdány Jakabról. Ha számotokra ez nem olyan izgalmas, mint nekem írni, megértem, akkor sincs semmi baj! Közlöm a FB-on a nevem alatt. Ott esetleg megtaláljátok majd. Most már csak a képek beszúrását kell majd megnézzem, mert mindez képek nélkül…nem megy. Küldjem el először neked, vagy tegyem ide az írást?

                                                        • #21897
                                                          Jámbor Judit
                                                          Felhasználó

                                                            Ok! Nekifogok! 🙂

                                                          • #22124
                                                            Centauri
                                                            Adminisztrátor

                                                              Ide is felteheted! Izgalmasnak tűnik. 🙂

                                                    • #21682
                                                      Szabó Edit
                                                      Felhasználó

                                                        Tengelic járt az etetőmön!!!

                                                        Ez egészen biztos, mert az erkélyajtó üvegén át kb. 1 méterről hosszan meg tudtam figyelni. Annyira belemerült az etetőn a magok válogatásába, hogy észre sem vett. 🙂

                                                        Őt nem is reméltem – bár ő is a kedvencek közé tartozik -, így aztán most nagy az öröm!

                                                        • #21733
                                                          Centauri
                                                          Adminisztrátor

                                                            Bocs, csak most látom, hogy ide is felraktad, nagyon helyesen! Épp erre jó a fórum! Gratulálok, és őszintén örülök a tengelicédnek. Ugye mennyire jó érzés, amikor váratlan ajándékot ad a vadon? 🙂 🙂 🙂

                                                            • #21735
                                                              Szabó Edit
                                                              Felhasználó

                                                                Bizony, nagy öröm! 🙂

                                                                És képzeld, megint itt van! 🙂🙂 Pont most néztem ki az ablakon és látom, hogy ott nézeget az etetőn, a cinegék pedig sorban állnak. Imádom! 🥰

                                                                Lehet, hogy mostantól állanó vendég lesz?

                                                          • #21666
                                                            Szabó Edit
                                                            Felhasználó

                                                              A mai pelikános videóhoz egy kis plusz infó. Ha már utánajártam kicsit a neten, hadd tudja meg más is, mit látott. 🙂

                                                              A videó a Tașaul tó kis szigetén készült. A Tașaul-tó egy tó Dobrudzsa északi részén, Romániában. Korábban nyílt sós vizű parti lagúna volt, amely összeköttetésben állt a Fekete-tengerrel, de az 1920-as években édesvizű tóvá alakították át. Területe 23,35 km2, legnagyobb mélysége 4 m.

                                                              A pelikánokról pedig itt:

                                                              The Dalmatian pelican breeding population in Romania became larger in 2020 | Pelican way of LIFE (life-pelicans.com)

                                                            • #21407
                                                              Szabó Edit
                                                              Felhasználó

                                                                Köszönöm mindkettőtöknek!
                                                                Igen, emlékszem, Cen’, hogy írtad a februárt.

                                                                Kikészítettem a színházi látcsövemet, hogy legközelebb közelebbről is szemügyre tudjam venni anélkül, hogy nagyon mozognom kellene. 🙂 Remélem, hogy lesz még legközelebb!

                                                              • #21406
                                                                Centauri
                                                                Adminisztrátor

                                                                  Szabó Edit! | Szuper! Valamelyik nap nem azt írtam épp, hogy hátha meglesz? (mint az őszapó, ami még várat magára) Azt is írtam többször is, hogy a kék cinegék februárban, főként a hónap második felében gyakran vonulási hullámokat produkálnak. A madarad talán egy dél felől érkező és majd idővel északkelet felé továbbvonuló madárka lehet. Ha környékbeli volna, akkor talán már korábban is odaszédül a cinkegolyóhoz 🙂 Örülök veled én is! Köszi, hogy megírtad!

                                                                • #21405
                                                                  Ibolya Nagy
                                                                  Felhasználó

                                                                    Gratula. Edit, próbáld meg lefotózni, v. megfotózni, ahogy Cen’ mondaná.🐦

                                                                  • #21398
                                                                    Szabó Edit
                                                                    Felhasználó

                                                                      Hátha valaki elolvassa:

                                                                      Azt hiszem, kipipálhatom a kék cinegét!! 🥰
                                                                      Pár nappal ezelőtt láttam meg először, hogy valaki eszegeti a cinkegolyót. Kisebb termetű, mint a széncinege, világos színű a hasa, és kékesszürke a háta és a feje búbja. Sajnos, végig csak oldalról láttam, és amikor közelebb léptem az ablakhoz, hogy jobban megnézzem, akkor valószínűleg érzékelte a mozgást a szobában, mert elrepült.

                                                                      Ma is itt járt, ugyanúgy a cinkegolyón eszegetett, de most nem mertem megmozdulni. Egy rövid idő után megint elrepült.
                                                                      Bízom benne, hogy még láthatom, és talán jobban is megfigyelhetem! Most nagyon örülök!! 🙂🙂

                                                                    • #21358
                                                                      Szabó Edit
                                                                      Felhasználó

                                                                        Ez nem annyira havas, mint a fentebb említett videó, de azért érdemes ezt is megnézni. Itt másból van sok! 🙂

                                                                        • #25423
                                                                          Centauri
                                                                          Adminisztrátor

                                                                            Basszus, ezt hogyan sikerült ilyen szépen beillesztened a fórumba?

                                                                        • #21347
                                                                          Ibolya Nagy
                                                                          Felhasználó

                                                                            Csatlakozom, lenyügöző! Gettysburg másról is híres, de itt most madáretetésről van szó.🐦🐦‍⬛🦉
                                                                            Jó lenne még egy kis hó!

                                                                          • #21346
                                                                            Szabó Edit
                                                                            Felhasználó

                                                                              Töprengtem kicsit, hogy melyik témakörhöz írjam, de talán ide passzol a leginkább:
                                                                              Nagy köszönet a videóért, amiben körbe nézhetünk a behavazott Gettysburg-i élő webkamerás madáretetőtől!! 🙂 Csodás látvány így hófehéren, és ezúttal azt is láthattuk, ami a kamera mögött van.

                                                                              Az utóbbi hetekben méltatlanul mellőztem, de ez a videó most eszembe juttatta, és megyek újra lesekedni! 🙂

                                                                            • #21022
                                                                              Rajna Edit
                                                                              Felhasználó

                                                                                Jó napot mindenkinek! Hogy tudok saját fotót beilleszteni?

                                                                                • #21029
                                                                                  Centauri
                                                                                  Adminisztrátor

                                                                                    Szia Rajna Edit, fotót egyelőre még nem lehet. Dolgozunk rajta. Az márt biztos, hogy majd csak bizonyos méretben tudjuk fogadni, hogy ne legyen túlterhelve a tárhelyünk, amit épp a napokban kellett megnövelnünk ismét (és ugye a tárhelyért fizetünk, ahogy növekszik az oldal egyre többet).

                                                                                • #21021
                                                                                  Szabó Edit
                                                                                  Felhasználó

                                                                                    Bocs’, nem sürgetésnek szántam ám! Csak megemlítettem megint, nehogy elfelejtődjön.

                                                                                  • #21016
                                                                                    Szabó Edit
                                                                                    Felhasználó

                                                                                      Közben már az is kiderült, hogy a linkekhez akkor is képet rak, ha kommentárral hozzuk őket. Ez tényleg nagyon tetszetős.
                                                                                      Ha még azt is meg tudnátok oldani, hogy jelölje, kinek válaszolunk az adott hozzászólásban, az remek lenne. Most még ki lehet bogozni, mert kevesen vagyunk itt, de később már nehezebb lesz.

                                                                                      • #21017
                                                                                        Centauri
                                                                                        Adminisztrátor

                                                                                          Kedves Edit, már dolgozunk a probléma megoldásán. Ez nyilván nem maradhat így. A hozzászólások sorrenedjét is meg kell fordítani, hogy mindig a legfrisebbek legyenek legfelül.

                                                                                      • #20902
                                                                                        Szabó Edit
                                                                                        Felhasználó

                                                                                          Aha! Lehet definiálni témaköröket is. Ez tetszik! 🙂

                                                                                          • #20913
                                                                                            Centauri
                                                                                            Adminisztrátor

                                                                                              Szabó Edit | Igen, nyilván nem jó, ha túl sok témakör van, de azért pár témakör elfér… 🙂 És amint látod, ha kommentár nélkül hozunk linkeket, ezeket tetszetős szövegdobozban, képpel együtt megjeleníti. Legalábbis ezzel elégedett vagyok, ez szerintem jó. A legtöbb fórumnál, amit láttam, ilyen nincs, szóval ebben most “élen” vagyunk 🙂

                                                                                          • #19978
                                                                                            Centauri
                                                                                            Adminisztrátor
                                                                                              • #19980
                                                                                                Mara
                                                                                                Adminisztrátor

                                                                                                  Bubulka! <3

                                                                                            20 hozzászólás mutatása
                                                                                            • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

                                                                                            Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.