Előreviszi az emberiséget a hegymászás?

Igen, a hegymászás, az extrém körülmények és terhelések, a tervezés és kitartás, mindez együttesen sokat taníthat nekünk, ezért meg kell adni a kellő elismerést, ugyanakkor nem kellene földbe döngölni azokat sem, akik csöndes kritikával illetik a hegymászásnak ezt a formáját, és nem látják hősies tettnek, csupán egy olyan extrém sportnak, melybe sokan belehaltak már.
Amikor azt mondjuk:
„az ilyen emberek vitték előre a világot”,
egy kalap alá vesszük az Everestre tizenegyezrediknek felérő hegymászót Amundsennel, aki elsőként érte el a Déli-sarkot. Amundsen vitte előre a világot, és kötve hiszem, hogy hegymászóként felment volna egy olyan hegyre, amit ezrek tapodtak már. Jellemző, hogy Amundsen csak azért ment a Déli-sarkra, mert az utolsó pillanatban megelőzték az Északi-sarkon. Kiváló vagy kiemelkedő egyéni teljesítmény nem mindig esik egybe azzal, amit az emberiség haladásának gondolunk, s azon túl, hogy nem kell mindent egy kalap alá venni, nem kellene tabusítani kérdéseket (ez bizonyosan nem viszi előre az emberiséget), és nem kellene felkapni a vizet mindenen.
Fotó: Centauri
Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá!

Kedves olvasó,
ha nem vagy még támogató, lépj be a Klubba ITT. Csupán havi két kiló kenyér áráért, 2200 forint támogatásért elérsz minden támogatói tartalmat, a heti videókat és írásokat is. Alkalmi támogatásra Paypalon keresztül van lehetőség (kattints a kis gombra!).
Ha egyik mód sem megfelelő neked, de szeretnéd támogatni a Cenwebet és a rezervátumot, akkor keress minket mailben a hello@centauriweb.hu vagy a centauri16@gmail.com címen. Segítségedet előre is megköszönve, és remélve, hogy szövetségesek leszünk.
még több interjú
még több Centauri