Briliáns és bizarr madarak a Londoni Természettudományi Múzeum új kiállításán

londoni természettudományi múzeum

A Londoni Természettudományi Múzeum új kiállítása


Hatalmas, átfogó kiállítást szentel a madaraknak a londoni természettudományi múzeum Birds: Brilliant and Bizarre (Madarak: Briliánsak és bizarrak) címmel, a brit madártani egyesület, az RSPB közreműködésével. A múzeum élményszerű időtöltést ígér: arra hív, hogy repüljünk együtt a seregélyekkel, éljük át a hajnali madárkórus koncertjét és szagoljunk tengerimadár-tojást. Lássunk a madarak szemén keresztül, és ismerjük meg jobban „tollas barátainkat“.

Az installációkon és interaktív kiállítási tárgyakon keresztül a látogatók megérezhetik például, hogy milyen gyorsan ver a kolibri szíve repülés közben, megszagolhatják az olajat, amellyet az egyes madarak a tojásaikat védik, és meghallgathatják a pezsgő hajnali kórus hangját, miközben láthatják, hogyan képzelik el a madarászok és természetvédők Nagy-Britanniát 2050-ben, amikorra a pozitív változásoknak köszönhetően fellendül a madárpopuláció.

Mi a titka a madarak sikerének?

A kiállításon találkozhatunk az első „modern“ madárral, a dinoszauruszok korában élt „csodacsirkével“, és megtudhatjuk, mi a közös a galambokban a T. rexszel, és hogyan sikerült túlélniük a madaraknak tömeges kihalást, ami elsöpörte a Föld színéről a dinoszauruszokat.


Ma több mint tizenegyezer madárfaj él a Földön, és minden kontinensen előfordulnak, Mi a sikerük titka? A vérszívástól a savban fürdőzésig a madarak okos, gyakran meglepő és sokszor kifejezetten furcsa módokat találtak a túlélésre.

Mit tehetünk a madarakért?

De az életmódjukra egyre nagyobb hatással van az, ahogyan mi, emberek éljük az életünket. Találhatunk-e módot arra, hogy szárnyaink alá vegyük őket, és olyan jövőt teremtsünk, ahol ismét felszárnyalhatnak? Mint Dr. Doug Gurr, a Természettudományi Múzeum igazgatója elmondta, a madarak a bolygó egyik legtöbbet tanulmányozott állatcsoportját alkotják, a Londoni Természettudományi Múzeum pedig a világ egyik legjobb gyűjteményét őrzi, amellyel elmesélheti a történetüket.

“Célunk az, hogy cselekvésre ösztönözzünk, amely olyan jövőt teremthet, ahol az emberek és tollas társaik egyaránt boldogulnak.”

A kiállítás május 24-én nyílik és egészen jövő év január 5-ig látható.

Forrás: NHM, NHM, képek: NHM

Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá!


Kedves olvasó,

ha nem vagy még támogató, lépj be a Klubba ITT. Csupán havi két kiló kenyér áráért elérsz minden támogatói tartalmat. Alkalmi támogatásra Paypalon keresztül van lehetőség (kattints a kis gombra!).

Ha egyik mód sem megfelelő, de szeretnéd támogatni a Cenwebet és a rezervátumot, akkor keress minket mailben a centauri16@gmail.com címen. Segítségedet előre is köszönjük!   

még több madár

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Egyre nagyobb a madarak agya

A madarak agya a testméretükhöz képest nagyobb lett az utóbbi hetven millió évben végbement evolúciós változások eredményeként. A nemzetközi kutatásban…Tovább

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük