Nyolcvanezer agysejtből építettek élő számítógépet

Egéragysejtből számítógép

Nyolcvanezer agysejtből építettek élő számítógépet


A kutatásban egerek sejtjeiből egy fényt és elektromosságot felismerő rendszert alkottak. Ebből a későbbiekben egy olyan hibridrobot készülhet, amelyben az elektronikát további élő sejtekkel, egész pontosan izomsejtekkel egészítik ki.

Az agyműködés modellezésén alapuló mesterségesintelligencia-algoritmusokat, vagyis neurális hálózatokat már viszontláthatjuk a chatrobotokban, és segítenek a fizikai törvényeket érintő kutatásokban is.

Ezek az algoritmusok általában hagyományos számítógépeken futnak, az Illinois-i Egyetem kutatói azonban azzal kísérleteznek, hogy valódi sejtekből készült gépre telepítsenek ilyen hálózatokat, akárcsak a Johns Hopkins Egyetem tudósai, akik viszont emberi agysejtekkel folytatják a kutatásokat.

Ebben a videóban – a két, említett kutatástól függetlenül – azt láthatjuk, ahogyan két, Petri-csészében fejlődő neuron összekapcsolódik.

Forrás: New Scientist, kép: Andrew Dou, University of Illinois Urbana-Champaign/New Scientist

Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá!


Kérj tőlünk hírlevelet!

    Név*

    Email cím*


    Támogasd a Cenwebet extrákért, és hogy sokáig tartson ez a közös kaland!

    Abban hiszek – és azt szeretném –, ha ezen a kérésen hamar túljutnál, és az oldal maga győzne meg arról, hogy érdemes ez a projekt a támogatásodra. Fontos a marketing, nem kétlem, de szeretném azt hinni, hogy az utóbbi 15 év a legjobb érv.

    még több MI

    Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

    még több számítógép

    Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

    Jönnek a távirányítós csótányok

    Olyasmi történik éppen, amire talán még a legvadabb sci-fikben sem találunk példát. A madagaszkári bütykös vagy sziszegő csótányokkal már több mint tíz éve…Tovább

    2 hozzászólás

    1. Akkor itt az egyik kecsegtető megoldás az Alzheimerre- az elveszett szürkeállományi sejtek pótlására és az új neuronális kapcsolódásokra. Ha önmagát tanítja a rendszer, mint ahogy az MI cikkben olvasható, akkor továbbra is titok marad az eredendő signál, ami megszabja a hogyant. Nagyon érdekes cikkek- eddig nem futottam bele máshol- köszönöm.

      1. Author

        Nagyon érdekes lesz, hogy hogy fogják tudni felhasználni a gyógyításban ezeket a megoldásokat. Reméljük, egyre több ilyen hírről tudunk beszámolni. 🙂

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük