Titkosított küldetésre indult egy amerikai katonai űrrepülőgép

katonai űrrepülőgép

Titkosított küldetésre indult egy amerikai katonai űrrepülőgép


Legénység nélküli amerikai katonai űrrepülőgép indult többéves titkosított küldetésre a floridai Kennedy Űrközpontból helyi idő szerint csütörtök éjszaka. Az X-37B típusú, kisméretű, mintegy kilenc méter hosszúságú űrrepülőt a SpaceX Falcon Heavy rakétája juttatta a világűrbe, ahol Föld körüli pályára áll, hogy kísérleteket végezzen.

A küldetés részletei titkosak, de annyit lehet tudni, hogy a sugárzás különböző anyagokra gyakorolt hatását vizsgálják.

Az amerikai hadsereg világűrért felelős parancsnoksága nem hozta nyilvánosságra, hogy mennyi időre tervezik a világűrben tartani az űrrepülőt, és azt sem, hogy pontosan milyen eszközök vannak a fedélzetén.


Az amerikai hadsereg két X-37B űrrepülővel rendelkezik, amelyek a korábban használt űrrepülők kicsinyített másai. 2010 óta a mostani a hetedik küldetésük, a legutóbbi két és fél évig tartott, egy éve zárult le, amikor a jármű visszaérkezett a NASA Kennedy Űrközpontjának leszállópályájára.

Forrás: MTI, kép: Space Force

Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá!


Kedves olvasó,

ha nem vagy még támogató, lépj be a Klubba ITT. Csupán havi két kiló kenyér áráért, 2200 forint támogatásért elérsz minden támogatói tartalmat, a heti videókat és írásokat is. Alkalmi támogatásra Paypalon keresztül van lehetőség (kattints a kis gombra!).

Ha egyik mód sem megfelelő neked, de szeretnéd támogatni a Cenwebet és a rezervátumot, akkor keress minket mailben a hello@centauriweb.hu vagy a centauri16@gmail.com címen. Segítségedet előre is megköszönve, és remélve, hogy szövetségesek leszünk.   

még több titok

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

még több kozmosz

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

4 hozzászólás

  1. Olvasom a neten, hogy azt is vizsgálják, milyen hatással van a növényi magvakra a kozmikus sugárzás. Meg azt is, hogy Kína két héttel ezelőtt bocsátott föl – immáron harmadszor – egy hasonló robot-űrrepülőt.
    Úgy tűnik, hogy az űrversenyben az USA versenytársaként a Szovjetúnió helyébe Kína lép. 🤔

    1. Bocs’, a második mondat így kezdődik helyesen: Meg azt is olvasom, hogy…

      1. Author

        Érdekes. 🙂 Lehet, hogy egyszer kiderül, mi mindent vizsgáltak. Igen, a kínaiak nagyon ott vannak a szeren.

  2. Sosem értettem, mire a nagy titok. A valóság az valóság és felesleges köré misztikus elemeket tenni. lenyűgöz a tudomány, meg hogy mire képes az emberiség ebben a földi létben, no de mire jók a titkok?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük