Mit csinál ez a sün fényes nappal?

Mit csinál ez a sün fényes nappal?


KERT & VADON BLOG

Sünökkel találkozni a birtokon nem nagy kunszt, főként az Angolkertben mozognak gyakran, bár az sem kizárt, hogy azért látom ott őket a leggyakrabban, mert az éjszakákat én is az Angolkertben töltöm. Valójában nem tudhatom, hogy a birtok más részein mennyi sün van. Megérne ez is egy felmérést. Úgy saccolom, hogy 10-15 „család” is lehet akár.

Egy azonban biztos: az esetek 99 százalékában sötétedés után bújnak elő a sünmalacok. Az utóbbi 10 évben mindössze egyetlen esetben mutatkoztak sünök nappal, de azok elárvult kölykök voltak, akiket az éhség űzött ki az alomból.


Sünmalac 2020 nyarán | Fotó: Centauri

Ezeket a kis sünöket aztán örökbe is fogadtuk a karantén idején (ITT).

Az idén július 22-én azonban nem is egyszerűen fényes nappal, hanem az árnyas és hűvös Angolkerten kívül, a Nagykarám napsütötte, forró kaszálóján találkoztam egy megtermett, ivarérett sünnel, s még csak úgy sem tűnt, hogy „eltévedt” volna. Főként a mézelő zónában, később a nagyobb szénacsomók alatt keresgélt. Mint aki fittyet hány a napsütésre, a forróságra és a sünszokásra, fényes nappal, a legnagyobb agydurrantó forróság közepén a legnyíltabb színen vadászgatott.

Egy shorts vidit mutattam már róla,


de most itt van egy hosszabb felvétel is róla, fogadjátok szeretettel!


Miután viszonylag sokat zaklattam felvételekkel, úgy 15-20 perccel később fogta magát és visszasétált az Angolkert árnyat adó sűrűjébe. Hogy miért választotta a szokatlan időpontot egy kis portyázásra, sosem tudjuk meg.   

Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá!


Kérj tőlünk hírlevelet!

    Név*

    Email cím*


    Támogasd a Cenwebet extrákért, és hogy sokáig tartson ez a közös kaland!

    Támogass egy 15 éve ingyenes nonprofit portált és egy természetvédelmi rezervátumot!

    még több “Kert & vadon”

    Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

    még több állatvilág

    Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

    Orkák támadnak hajókra Európa partjainál

    Most, hogy a kardszárnyú delfinek nemrég elsüllyesztettek egy jachtot marrokói vizeken a Gibraltári-szorosnál, ismért aktuálissá vált ez a szűk négy éve keletkezett cikk…Tovább

    5 hozzászólás

      1. Author

        Keleti sün! Méghozzá tipikus példány, de ha egyszer bizonyíthatóan előkerülne egy európai (másutt “nyugati”) sün, nagy szenzáció volna, minthogy ezidáig hivatalosan csak keleti sün él Magyarországon. Más kérdés, hogy a nyugati határainktól nem messze, Ausztriában már élnek európai sünök is, ráadásul én is észleltem már olyan világos példányt, ami felveti az európai sün hazai előfordulását.

        1. Köszi.
          6-7 éve forgattál egy kis filmet az éjszakai udvarodban, amit imádtam.
          Ott volt mindkét faj, a keleti “udvarolni próbált” a nyugati súnlánynak. Vagy fordítva, már nem tudom.😚

          1. Author

            Igen, annyira emlékszem, hogy valamelyik nap ismét megnéztem épp a sünprobléma miatt, de kellene egy specialista, aki valóban igazolja, hogy a két sün közül az egyik nyugati | európai sün. Bár mintha valahol azt is olvastam volna, hogy fizimiska alapján nem lehet 100 százalékos a határozás. Mindenesetre a probléma bőven van annyira érdekes, hogy megérdemelje az alaposabb utánajárást és szervezést, esetleg egy kisemlős-specialista felhajtását is. Amúgy megtisztelő, hogy ennyire élénken emlékszel a videóra, és így számon tartasz ősöreg felvételeket. 🙂

            1. Ősöreg???
              Tudod, nem a felvetések öregszenek meg, hanem mi😚
              Ez a felvetés is, még mindig nyitott.

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük