Rekordot állítottunk be, de nem volt idő gólörömre

Rekordot állítottunk be, de nem volt idő gólörömre


2023.10.03. van, süt a nap, ismét déli szél fúj, klasszikus mediterrán reggelre ébredtünk, tegnap megszületett az első magyar női Nobel-díjasunk, Karikó Katalin, véget ért a szarvasbőgés, egész éjjel mindössze egyszer bőgött egyetlen bika, apróbb fejlesztéseket hajtottunk végére tegnap a weboldalon, és a Magyarországra tévedt jávorszarvas nagyot ment a Facebookon, ennek köszönhetően ismét nagyon szép olvasottságot mutat a weboldalunk.

… és erről eszembe jut, hogy hetek óta a listámon van a megírnivalók között a beszámoló

a weboldal abszolút rekordjáról.


Egy pillanatkép jobb létre szenderült régi weboldalunkról, amit egyelőre archiválva még őrzünk.

Ősolvasók tudják már, hogy valamivel mindig kísérletezem, legyen szó a birtokról vagy a magazinról, így azzal is, hogy miként lehet növelni a magazin elérését, végtére is egy magazinnak akkor van igazán értelme, ha sokan olvassák.

Miután 2023. január elseje és március 15. között a támogatókkal szűk körben építgettük és teszteltük az oldal, és miután március 15-től bárki számára olvashatóvá, nézhetővé, megoszthatóvá tettük, két héttel később én sajnos egy infarktus jóvoltából totálisan kidőltem a sorból, így aztán nem túlzás azt mondani:

ennél rosszabb kezdést aligha tudunk elképzelni.

Mara és az olvasóink szerencsére életben tartották a weboldalt akkor is, amikor bennem épp csak pislákolt az élet. Hullámzó egészségi állapotom május végére adott nekem némi levegőt, ezért akkortájt próbáltuk némiképp rendezni a sorainkat, és új kísérletekre is futotta. Próbálkoztunk a magazin menedzselésével is, s nem minden eredmény nélkül.

Május 27. és június 5. közötti kísérleti szakaszban olyan számokat értünk el, ami minden korábbi rekordot megdöntött.

Láttuk, hogy

  • az új, tökéletesen mobilkompatibilis webformát szívesebben olvassátok
  • hogy nemcsak elvi lehetőség elérni az évi 1 millió olvasót

“Szerkesztőség” | Fotó: CEntauri

Ha folyamatosan tartani tudnánk azt a szintet, amit abban a bő egy hétben tartottunk, akkor évente 730.000 olvasónk lenne. Ez persze abból a szempontból nem sok, hogy a legnagyobb portálok forgalma sokszor napi szinte éri el ezt, de mi nem is dolgozunk milliárdokból.

A nagy portálok, de még a közepes magazinok is milliárdos, több száz milliós vállalkozások, mi viszont nonprofit oldal vagyunk, ahol nincsenek reklámok, nincs semmiféle bevétel. Kőgazdag sem vagyok, hogy számolatlanul toljam bele a pénzt, így például az utóbbi két évben talán úgy 300.000 forintot tudtunk a weboldalba fektetni.

Milyen a hatékonyságunk?

Sokszor nem az abszolút számok a legfontosabbak. Sokkal inkább fontos a hatékonyság.

Ki képes arra, hogy ugyanazt megcsinálja fele annyi pénzből vagy energiából, esetleg fele annyi idő alatt. Bármibe kezdünk is, a hatékonyság a kulcs.

Miután a legtöbb nagy portál és magazin számai nyilvánosak, ismertek a költségvetési számaik, az közzétett cikkek száma is… így összehasonlíthatók, és akár a saját weboldalunk illetve a saját munkánk hatékonyságát is összevethetjük az elefánt-oldalalak hatékonyságával.

Egy ilyen összevetés viszonylag bonyolult, ráadásul nem érdemes sokat pörögni rajta, jobb inkább dolgozni helyette, de például a költség / kontent arányt nézve, vagyis mennyiből hozunk ki egy cikket

a legnagyobb portálokkal összevetve közel 400-szoros a hatékonyságunk.

Fordíthatjuk ezt sokféleképp, de talán a legrelevánsabb azt mondani: 400-szor kevesebből írunk meg egy cikket. Ez persze ezért van, mert ingyen dolgozunk, méghozzá ingyen sokat.

Ha elérnénk azt a szintet, ahol két fő kap egy átlagos fizetést a weboldalon végzett munkájáért, a szövegekért, a szerkesztésért, a fejlesztésért, az ötletelésért, a fotókért, a videókért, mindazért, amiért általában tisztes fizetést kapnak a weboldalak dolgozói, akkor egészen más számot kapnánk.

Drámai módon zuhanna a hatékonyság.

De azért nem dőlnék a kardomba akkor sem, mert 400-szorosról mindössze 80-szorosra esnénk vissza. Nyolcvanszor hatékonyabban dolgozni, mint bárki más, azért még mindig nem szégyen.

Itt fontos kiemelni, hogy a támogatóink nélkül ez a kísérlet már véget ért volna. De még itt vagyunk. Köszönet a támogatóknak, és remélem, reméljük, maradhatunk is még újabb támogatók jóvoltából. A május-júniusi rekordunk (valójában több rekord is volt) után pedig joggal remélhetjük, hogy az évi 800.000 olvasó, de akár az évi egy millió is reális lehet.

Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá!


Kérj tőlünk hírlevelet!

    Név*

    Email cím*


    Támogasd a Cenwebet extrákért, és hogy sokáig tartson ez a közös kaland!

    Támogass egy 15 éve ingyenes nonprofit portált és egy természetvédelmi rezervátumot!

    még több cenweb

    Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

    még több blog

    Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük