Magyarország lett az első az Európai madármegfigyelő napokon

madármegfigyelés

Magyarország lett az első az Európai madármegfigyelő napokon


Első helyezést ért el Magyarország a 31. Európai madármegfigyelő napokon: a hagyományosan október első hétvégéjére meghirdetett nemzetközi programon idén harmincnégy BirdLife-partner ország madártani szervezete, köztük a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) vett részt.

Az összesített eredmények alapján Európában és Közép-Ázsiában 777 helyszínen több mint 3,5 millió madarat figyelt meg 15 125 résztvevő.


A kép illusztráció

Magyarország minden évben jól szerepel az országok közötti versenyben, idén pedig egy kategóriában első, egyben második, egyben pedig negyedik helyezést ért el:

első helyen végzett a rendezvényhelyszínek száma kategóriában, megelőzve Hollandiát és Belgiumot. A résztvevők száma kategóriában Görögország mögött a második lett, megelőzve Svédországot, míg az észlelt madarak kategóriában Finnország, Svédország és Hollandia mögött Magyarország negyedik lett.

A három leggyakoribb megfigyelt madárfaj nemzetközi viszonylatban az apácalúd, az örvös galamb, illetve a seregély volt, utóbbi Magyarországon az első helyen szerepelt a tőkés réce és a nyári lúd előtt.

Forrás: MTI, képek: Alex Proimos/Bird Spotting/Wikimedia

Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá!



Kérj tőlünk hírlevelet!

    Név*

    Email cím*


    Támogasd a Cenwebet extrákért, és hogy sokáig tartson ez a közös kaland!

    Támogass egy 15 éve ingyenes nonprofit portált és egy természetvédelmi rezervátumot!

    még több madár

    Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

    Rekordszámú kék vércse költött a Baksi-pusztán

    Az elmúlt években egyre több kék vércse (Falco vespertinus) költ a Pusztaszeri Tájvédelmi Körzetben található Baksi-pusztán. Idén ötven pár nevelte fiókáit a kihelyezett mesterséges fészekládákban…Tovább

    Miért költenek olykor hím madarak is?

    Ezek az eredmények új kutatási irányt nyitnak arra, hogy a hímek és nőstények eltérő párzási lehetőségei hogyan befolyásolják az ivari szerepeket, a párzási rendszereket és…

    még több hír

    Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

    Hétfőn is megdőlt a globális melegrekord

    Vasárnap után július 22-én, hétfőn is megdőlt melegrekord, miután 17,15 Celsius-fok volt a globális átlaghőmérséklet a bolygón. Carlo Buontempo, a Copernicus igazgatója elmondta, hogy…Tovább

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük