Mit üzennének a macskák? Cseti válaszol!

Macska

Mit üzennének a macskák?


Ismét az élet nagy dolgairól kérdeztük Csetit, vagyis a ChatGPT csetrobotot, és nagyon cuki válaszokat kaptunk. A beszélgetést változtatás nélkül közöljük.

Mara: Ha a macskák üzenhetnének valamit az embereknek, mit üzennének?

Cseti: Az embereknek való üzenet függne a macskák egyéni személyiségétől, valamint attól, hogy milyen körülmények között élnek. Általánosságban a macskák üzenhetnének valami hasonlót:

  • Szükségünk van a figyelemre és a szeretetre: a macskák szeretik, ha figyelmet kapnak és játszani tudnak velük.
  • Szükségünk van a kényelemre: a macskák szeretik a tiszta és kényelmes alvóhelyet, valamint a megfelelő étkezést.

Tiszteld a testünkre és a határainkra: a macskák szeretik, ha a határaikat tiszteletben tartják és az őket érintő dolgokat előzetesen megbeszélik velük.

  • Engedd meg nekünk a játékot és a játszani való időt: a macskák szeretik játszani és felfedezni a világot, ami számukra fontos a fizikai és mentális egészség szempontjából.

Természetesen minden macska egyéni, és ezen üzenetek csak általános iránymutatások – foglalta össze mondandóját Cseti, aki sosem hagy elvarratlan szálat. Különösen aranyosnak találtam, hogy azt mondta, beszéljük meg a macskánkkal az őt érintő dolgokat, ezért rákérdeztem, ezt hogy érti.


Mara: Hogyan tudom megbeszélni a macskámmal az őt érintő dolgokat?

Cseti: A macskák nem beszélnek azon a nyelven, amelyet az emberek használnak. Viszont az emberek meg tudják érteni a macskák jelzéseit, hangjait és testbeszédét, és ezek segítségével tudnak kommunikálni a macskáikkal. Az alábbi lépések segíthetnek a kommunikációban:

  • Figyelj a macska jelzéseire: A macskák jelzik az érzéseiket a testbeszédükkel, mint például a füleik pozíciója, a szemük állapota és a farokmozgása.
  • Ismerd meg a macska hangjait: A macskák számtalan hangot használnak a kommunikációra, amelyek között van a mauzolás, a nyávogás és a mormolás.
  • Támogasd a macska természetes viselkedését: A macskák szeretnek játszani, felfedezni és a környezetükre figyelni. Az ilyen tevékenységek segíthetnek megérteni a macskák érzéseit és jelzéseit.
  • Légy türelmes és figyelmes: A macskák személyisége és érzései változóak lehetnek, így a kommunikáció időt és türelmet igényel.

Ezen tippek segíthetnek abban, hogy jobban megértsd a macskád érzéseit és jelzéseit, és ezáltal jobban kommunikálj azzal.

Azonban fontos megjegyezni, hogy a macskák önálló lények, és nem minden macska reagál azonos módon a kommunikációra

– zárta sorait Cseti a tőle megszokott precizitással.


Én a magam részéről elégedett vagyok Cseti válaszaival, de úgy tűnik, nem mindenki volt ezzel így. Wouter van Dijke holland újságíró ugyanis még egy lépéssel továbbment, és létrehozta a ChatGPT macskaváltozatát, a CatGPT-t. Ráadásul a ChatGPT segítségével, akitől az kérte, kódoljon neki egy oldalt, ami úgy néz ki, mint a ChatGPT. Ez már több, mint duplacsavar. De a lényeg, hogy aki egy igazi mesterséges macskaintelligenciával akar beszélni, az itt megteheti. Az élmény egészen valósághű. 🙂

Forrás: Mashable, képek: Unsplash

még több Cseti

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

2 hozzászólás

  1. 🥰
    Én arra is kíváncsi lennék – s talán a kutyabarátok is -, hogy mit üzennének a kutyák. 🙂
    Nincs kedved ezt is megkérdezni Csetitől, Mara?
    Érdekes lenne összehasonlítani kettőt. 🤔

    1. Author

      Tényleg, ez jó kérdés! De megkérdezem. 🙂

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük