Kiterjesztett valóságot alkalmazó orvosi eszközt fejlesztettek Pécsen

kiterjesztett valóság

Kiterjesztett valóság alapú orvosi eszköz készült


A hagyományos CT- és MR-felvételekből kiterjesztett valóság alapú, háromdimenziós képeket alkotó orvosi segédeszközt fejlesztett ki a zMed Zrt. a Pécsi Tudományegyetem és a Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet szakembereivel.

A 2017-ben alapított, magyar tulajdonú, Pécsen működő társaság hat év munkájával valósította meg a fejlesztést, amely a diagnózist alkotó és műtéteket tervező orvosok munkáját teszi hatékonyabbá.

A megoldással a CT- és MR-felvételeket a felhasználók körbe tudják járni, és az egyes szerveket meg tudják vizsgálni különböző szögekből is. Emellett az orvosok egyidőben dolgozhatnak a felvételeken, konzultálhatnak a kollégáikkal, és megoszthatják a képeket a páciensekkel is.

A fejlesztést a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) közel 900 millió forintos támogatásával, összesen 1,083 milliárd forintból valósították meg. Az orvostechnológiai képalkotó eljárások fejlesztésével foglalkozó, az elmúlt években néhány főt foglalkoztató zMed Zrt. mindeddig kutatási és fejlesztési periódusban működött, bevételük nem volt.

Forrás: MTI, kép: Unsplash

Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá!


Kedves olvasó,

ha nem vagy még támogató, lépj be a Klubba ITT. Csupán havi két kiló kenyér áráért, 2200 forint támogatásért elérsz minden támogatói tartalmat, a heti videókat és írásokat is. Alkalmi támogatásra Paypalon keresztül van lehetőség (kattints a kis gombra!).

Ha egyik mód sem megfelelő neked, de szeretnéd támogatni a Cenwebet és a rezervátumot, akkor keress minket mailben a hello@centauriweb.hu vagy a centauri16@gmail.com címen. Segítségedet előre is megköszönve, és remélve, hogy szövetségesek leszünk.   

még több orvostudomány

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

még több tech

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

2 hozzászólás

  1. Ez szuper. Csupán az a probléma, hogy az állami ellátó rendszerben az infrastruktúra az informatikai hozzáféréshez nagyon problematikus, magyarul annyi féle rendszer működik ami a másikéval nem kompatibilis, hogy hiába készülnek nagyon klassz 3D képek a másik fél nem látja. Napi szinten szembesülök ezzel- régiós központban. Helyben ez szuper egyedül ott , ahol a rendszer működni tud. Nagy álma mindenkinek aki a képalkotásban dolgozik, hogy egységes képolvasó megfelelő sebességű rendszerben kattintással lássam a vizsgált személy képalkotó előzményeit .

  2. Ó, bár már itt tartanánk, de ……..

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük