Megelevenedik az ismeretlen Renoir
Az M5 csatornán ezekben a hetekben látható a Kiállítások a nagyvilágból című sorozat, melynek legutóbbi epizódjában a magasztalt és elmarasztalt Renoirt ismerhetjük meg. Méghozzá Albert Barnes kémikus és műgyűjtő szemén keresztül, aki Renoir művészetének megszállottja volt.
181 alkotását gyűjtötte össze, és ezzel az övé lett a világ legnagyobb Renoir-gyűjteménye.
De ebben a válogatásban nagyrészt nem olyan festményeket találunk, amilyenekre a festő neve hallatán gondolnánk: Barnes-t ugyanis sokkal jobban vonzották Renoir késői korszakának alkotásai, azok, amelyeket az impresszionizmussal való szakítása után festett, 1890-től 1919-ben bekövetkezett haláláig.
Tehát aki elmegy a Barnes Alapítvány galériájába, az egy eddig ismeretlen Renoirral találkozhat. Az epizód ITT látható a neten még egy hétig.
Kép forrása: Barnes Foundation
Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá!
Kedves olvasó,
ha nem vagy még támogató, lépj be a Klubba ITT. Csupán havi két kiló kenyér áráért, 2200 forint támogatásért elérsz minden támogatói tartalmat, a heti videókat és írásokat is. Alkalmi támogatásra Paypalon keresztül van lehetőség (kattints a kis gombra!).
Ha egyik mód sem megfelelő neked, de szeretnéd támogatni a Cenwebet és a rezervátumot, akkor keress minket mailben a hello@centauriweb.hu vagy a centauri16@gmail.com címen. Segítségedet előre is megköszönve, és remélve, hogy szövetségesek leszünk.
Ezt nagyon köszönöm!
Nemrég láttuk a Renoir kiállítást a Szépművészeti Múzeumban. Érdekes lesz ezzel kiegészíteni.
Élete végén mondta: “Azt hiszem, rájöttem, hogyan kell festeni” – útkeresés egy életen át.
Köszönöm!
És valóban, így áll az életrajzi könyvében, amikor az utólsó képet festette akkor mondta, “Azt hiszem kezdek valamit konyítani a mesterségemhez” …..
És ma Monet vízililiolmairól lesz szó-kép.
Egyből beugrott az a téli kirándulásod, Cen’, ahol Zalában? vízililiomokat fotóztál, és említetted Monet-t, hogy megörülne neki, ha látná! 🙂 🙂