Lehűlés érkezik az első novemberi hétvégén
Pénteken, mindenszentek napján a köd feloszlása után jellemzően napos-fátyolfelhős idő várható 15-20 Celsius-fok közötti hőmérséklettel, majd lehűlés érkezik az első novemberi hétvégén olykor erős széllel, így vasárnap hajnalban a szélvédett tájakon fagypont alá csökken a hőmérséklet és napközben is mindössze 7-12 fok várható – derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
Pénteken,
mindenszentek napján a köd és rétegfelhőzet kiterjedése fokozatosan csökken, legkésőbb az északkeleti határnál süthet ki a nap. Másutt eleinte fátyolfelhős idő várható, majd napközben a Délnyugat-Dunántúl kivételével kiderül az ég. Csapadék nem lesz, a nyugati szél jellemzően mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 15-20 fok között valószínű, de az ukrán határnál kissé hűvösebb is lehet.
Szombatra
virradóra terjeszkedik, majd nappal zsugorodik a köd, rétegfelhőzet, ugyanakkor a magasban átvonul a Kárpát-medence felett egy széteső front szakadozott felhőzete. Emellett napos tájak, időszakok is várhatók. Az éjszakai, reggeli órákban néhol szitálás, napközben helyenként kisebb eső, zápor is előfordulhat. Az északi, északnyugati szél főleg a Dunántúlon, valamint északkeleten sokfelé megerősödik. A minimum-hőmérséklet 4-10 fok között alakul, a maximum 12-17 fok között valószínű.
Vasárnap
fátyolfelhős, napos, száraz időre lehet számítani, az északi, északkeleti szél sokfelé megélénkül, majd mérséklődik, és a Dunántúlon délnyugatira fordul a légáramlás. Hajnalban általában 0-5, a derült, szélvédett tájakon mínusz 1 és mínusz 5, délután 7-12 fok között alakul a hőmérséklet.
Forrás: MTI, kép: Unsplash
Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá!

Kedves olvasó,
ha nem vagy még támogató, lépj be a Klubba ITT. Csupán havi két kiló kenyér áráért elérsz minden támogatói tartalmat. Alkalmi támogatásra Paypalon keresztül van lehetőség (kattints a kis gombra!).
Ha egyik mód sem megfelelő, de szeretnéd támogatni a Cenwebet és a rezervátumot, akkor keress minket mailben a centauri16@gmail.com címen. Segítségedet előre is köszönjük!
még több cenweb









































