Cenweb fórum » KONYHA

  • Indította
    Témakör
  • #20915
    Centauri
    Adminisztrátor

      Mit főztök? Milyen receptet kerestek? Milyen trükköt osztanátok meg velünk?

    6 hozzászólás mutatása
    • Szerző
      Hozzászólás
      • #21848
        Centauri
        Adminisztrátor

          Gőzöm sincs arról, van-e erre bármiféle igény, de állítólag sokan szeretik megmutatni, mit sütöttek, mit főztek. Nekem nem volna ellenemre, ha erre is használtátok a fórumot. Ráadásul körülbelül egy hete már fotót is tudtok feltölteni. Kedvcsinálónak én is mellkelek egy ételfotót 🙂

          Karácsonyi rétesem volt 2019-ben :-)

        • #21380
          Szabó Edit
          Felhasználó

            Most olvastam, hogy a palacsintának is van világnapja! 🙂 Idén február 13-án volt – két nappal előtte osztotta meg Cen’ a “Magyar palacsinta francia partoknál” videóját -, jövőre pedig március 4-én lesz.

            Ezt lehet tudni róla:

            A palacsinta világnapja

            • #21863
              Jámbor Judit
              Felhasználó

                Uhh  ez valami meggyes csoda? Imádok mindent, ami meggyes!

              • #21846
                Centauri
                Adminisztrátor

                  Rájöttem, hogy a fórummal az egyik legnagyobb gond az lesz, hogy nem jut elég időm rá. Elkerüli majd sok hozzászólás a figyelmemet. 🙁 Köszi Edit a linket utólag is 🙂

                  • #21866
                    Szabó Edit
                    Felhasználó

                      Pedig most még csak páran használjuk a Fórumot. Mi lesz, ha a nagyközönség is rászabadul? Nem fogod győzni. ☹

                • #21069
                  Zilahi Lívia
                  Felhasználó

                    Bab és brokkoli-uhhh brutál merénylet a belek ellen, ám biztosan finom. Nagyon szeretem a bizarr párosításokat. Főleg, hogy vega gyerekem van és örök izgalom mi a frászt dobjak össze, ha jön.

                    • #21845
                      Centauri
                      Adminisztrátor

                        Mondjuk az én brokkoli babomban csülök is van. Ez az egyetlen étel, amiben sertést használok 🙂 Nem egy vega cucc. Amúgy a gyomornak meg kifejezetten jó, legalábbis az én gyomromnak. 🙂

                    • #20923
                      Centauri
                      Adminisztrátor

                        Szabó Edit | Nem, a brokkolis bab receptjét galád módon titokban tartottam. Ez tényleg az én
                        specialitásom, többször is utána néztem, még csak hasonlót sem készítenek sehol a világon, és aki kóstolta, mindenki odáig volt meg vissza, én meg nehezen válok meg a recepttől. Ez nagy parasztság? | Más: ugye, hogy praktikus a fórum? Most erről melyik cikk alatt beszélgethetnénk?

                        • #20928
                          Szabó Edit
                          Felhasználó

                            Pl. a brokkolis babot bemutató cikk alatt! 🙂 Vicceltem! Ami nem publikus, az maradjon is az.
                            Látom, fejlesztgeted a Fórumot. Most elköszönök, majd később még benézek.
                            Jó lesz ez!! 🙂 🙂

                        • #20922
                          Szabó Edit
                          Felhasználó

                            Azért én maradok legközelebb az eredeti receptnél! Finom, selymes lett a tészta, csak a túró ízét nem igazán lehetett érezni.
                            A brokkolis babról meséltél már?

                          • #20918
                            Szabó Edit
                            Felhasználó

                              Ma nem főztem, csak melegítettem.
                              Tegnap viszont – azt hiszem – sikerült egy új receptet kreálnom véletlenül. 🙂
                              Túrófánkot sütöttem, és későn vettem észre, hogy a túró helyett a krémsajtot tettem a tésztába. Mindkettő volt a hűtőben, és hasonló volt a dobozuk. Az állaguk is hasonló volt, mert nem rögös túrót vettem ezúttal, hanem krémeset. Csak akkor vettem észre a bakit, amikor a dobozt ki akartam dobni a szemétbe.
                              Végül beletettem a túrót is, és nagyon finom lett az eredmény!

                              Lehet, hogy az új receptek egy része is így születik? 🙂

                              • #20921
                                Centauri
                                Adminisztrátor

                                  Szabó Edit | Köszi! Ha volna időm, rögtön ki is próbálnám 🙂 A receptek egy része biztosan így jön létre. Így keletkezett az én egyik specialitásom is a brokkolis bab.

                              • #20916
                                Centauri
                                Adminisztrátor

                              6 hozzászólás mutatása
                              • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.