Így fest a Tisza-tó az űrből

Tisza-tó űrből lead

Így fest a Tisza-tó az űrből


A Copernicus földmegfgyelő program weboldalának mai kiemelt képén a Tisza-tó szerepel, amelyről a Sentinel-2 műhold 2023. augusztus 12-én, szeptember 6-án és október 16-án készített fotót. A felvételt ezek kombinációja alkotja.

A Tisza-tó fekete, míg a tó körüli állandó növényzet fehér.

A környező mezőgazdasági területeket különböző színekkel jelölték attól függően, hogy melyik hónapokban álltak aktív művelés alatt. Az októberiek pirosak, a szeptemberiek zöldek, az augusztusiak kékek. A sárga és narancssárga parcellák a szeptemberben és októberben is aktív területeket mutatják.

A Tisza-tó Magyarország második legnagyobb tava, körülbelül 127 négyzetkilométeren terül el. „Változatos ökoszisztémájáról ismert, népszerű a horgászok körében, és remek hajózási és a madármegfigyelési lehetőségekkel is szolgál” – olvasható a képhez tartozó leírásban. A tó vizes élőhelyei számos madárfajnak adnak otthont, természetvédelmi jelentőségük kiemelt.

A Copernicus, az Európai Unió földmegfigyelő programjának műholdjai a vízfelületeket is szemmel tartják. Adataik segítenek a fenntartható stratégiák kialakításában.



Cenweb webshop bögre felirat

Kedves olvasó,

lépj be a Klubba ITT, hogy elérhess minden támogatói tartalmat! Alkalmi támogatásra Paypalon keresztül van lehetőség (kattints a kis gombra!).

Ha másként szeretnéd támogatni a Cenwebet és a rezervátumot, akkor keress minket mailben a centauri16@gmail.com címen. Segítségedet előre is köszönjük!   


még több Tisza-tó

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

1 hozzászólás

  1. Ó, de szuper!! Még a régi holtágak is látszanak. 🙂
    Köszi!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük