Szélvihar miatt maradt áram nélkül 100 ezer francia háztartás
Erős széllökések sújtották csütörtökön Franciaország jelentős részét, emiatt országszerte több mint 100 ezer háztartásban szünetel az áramszolgáltás – közölte az elosztóhálózatárt felelős állami vállalat, az Enedis.
A Benjamin nevű vihar csütörtökön erős széllökéseket okozott az ország nagy részén, nagy hullámokkal az Atlanti-óceán és a La Manche csatorna partján. A százból 19 megyében hirdetett másodfokú (narancsszínű) riasztást erős szél, eső, árvíz vagy magas hullámok miatt.
A La Manche csatorna partján található Sainte-Marie-des-Monts-ban óránként 116 kilométeres, Saint-Clément-des-Baleines-ben, Ré szigetén 142 kilométeres, Cap-Ferret-ben 132 kilométeres, míg a szárazföldön, a délnyugati Bordeaux-ban 94 kilométeres széllökéseket mértek. A tramontana hideg északi szél várhatóan tovább erősödik, a széllökések elérhetik az óránkénti 160-170 kilométeres sebességet is Korzika szigetén.
A szél várhatóan csütörtök estére csillapodik.
Az Enedis szerint több mint 100 ezer háztartás volt áram nélkül csütörtök délelőtt Franciaország-szerte, főként a délnyugati Nouvelle-Aquitaine (45 ezer), a keleti Bourgogne-Franche-Comté (15 ezer) és a közép-franciaországi Auvergne-Rhône-Alpes (15 ezer) régiók területén.
At Atlanti-óceán partján található megyékben az erős szél „nagyon erős hullámokat és átmeneti tengerszint-emelkedést” okoz – figyelmeztetett a Météo-France. Biarritzban a városháza felszólította a lakosságot, hogy „legyen rendkívül óvatos az erős hullámzás veszélyével szemben”. A város fő strandján homokkal töltött nagy zsákokat állítottak fel a hullámok feltartóztatására és az épületek védelmére.
Bordeaux-ban és Párizsban az önkormányzat bezárta a parkokat és a temetőket a leszakadó ágak, illetve a fák kidőlésének veszélye miatt. Egyes vonalakon szünetel a regionális vonatközlekedését, másokon pedig csökkentik a sebességet, de a nagysebességű vonatok (TVG) továbbra is menetrendszerűen közlekednek.
Köszönjük, ha megosztod ezt a cikket! Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá! | ITT KÉRJ INGYENES HÍRLEVELET ✉️ | Forrás: MTI | A borítókép illusztráció: Lyon, Unsplash

Kedves olvasó,
lépj be a Klubba ITT, hogy elérhess minden támogatói tartalmat! Alkalmi támogatásra Paypalon keresztül van lehetőség (kattints a kis gombra!).
Ha másként szeretnéd támogatni a Cenwebet és a rezervátumot, akkor keress minket mailben a centauri16@gmail.com címen. Segítségedet előre is köszönjük!
még több időjárás










































Már itt is nagyon durva, töri a fákat sorba. 🙁
Sajnálom 🙁 – nálunk szerencsére szinte teljes szélcsend van, csak néha élénkül meg a szél. Még drónozhattunk is reggel.
🙁 🙁
Én ma a szülőfalumban voltam a temetőkben. Olyan erős szél fújt, hogy meg sem próbáltunk mécsest gyújtani. Valószínűleg meggyújtani sem sikerült volna, de nem is mertük volna égve ott hagyni.
Mi éjjel kaptunk szelet, ami sajnos „Fantombikát” feldöntötte és belepasszírozta a sárba – most nem is dolgozik, itt van a dolgozószobában szervízelésen. 🙁
Jobbulást „Fantombikának”! Remélem, hogy gyorsan meggyógyul.
Szabó Edit! „Fantombika” köszöni jó kívánságaidat, és üzeni: mihelyst javul az állapota, igyekszik a lehető legtöbb vidit készíteni neked Zrinskiről és az Ötök csapatáról 🙂 🙂
Köszi! 🙂🙂