40+ | Ma délután 41,6 Celsius-fokig emelkedett a hőmérséklet
Országosan és a fővárosban is 41,6 Celsius-fokig emelkedett a hőmérséklet csütörtök délután – közölték a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.
Csütörtök délután zivatar alakulhat ki,
emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Pest és Vas vármegyék területén. Az elsődleges veszélyforrást a villámlás jelenti.
- A szociális ellátórendszerben az előző jelentés óta nem történt rendkívüli esemény.
- Az egészségügyben túlhevülés miatti betegellátás csütörtök délután hat esetben történt.
- A Győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórházban szerdán egy transzformátor meghibásodott. A Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság csütörtökön egy kisebb teljesítményű transzformátort helyez üzembe, amelyet pénteken nagyobb teljesítményű transzformátor üzembe helyezésével váltanak ki.
- A közlekedésben 24 vasútvonalon és öt HÉV-vonalon van érvényben ideiglenes, magas hőmérséklet miatti sebességkorlátozás.
- A paks-dunakömlődi csőtörést elhárították, azonban Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében, Kisújszálláson is csőtörés történt, ami 450 embert érint. A hiba elhárítását megkezdték.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósághoz 21 erdő- és vegetációtűzről érkezett bejelentés. Ezek közt a Fejér vármegyei Ercsin a Diófa utca végén hat hektáron száraz fű, aljnövényzet és összehordott szemét gyulladt ki. A tüzet, amely egy trafóházat és lakóingatlanokat veszélyeztetett, már eloltották. A közeli lovarda területéről, illetve a szomszédos kutyamenhelyről és egy lakásból összesen 19 embert, valamint nyolc lovat és száz kutyát telepítettek ki. A Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Bodrogolasziban harminc hektáron száraz fű, bozótos, fenyves aljnövényzet gyulladt ki, a tüzet szintén eloltották.
- A Bács-Kiskun vármegyei Kiskunfélegyháza külterületen mintegy száz hektáron száraz fű, bozótos, erdő aljnövényzete ég.
- A Magyar Honvédség a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. szolgáltatási területén továbbra is vízszállítási feladatokat lát el öt katonai vízszállítóval.
- A paksi atomerőmű aktuális villamosenergia-termelési kapacitása 230 megawatt.
- Csütörtök délután 1234 helyszínen volt vízosztás, 744 helyszínen pedig párakapu üzemelt – áll a tájékoztatásban.
Légy oly kedves, oszd meg ezt a cikket! Hozzászólásokhoz gördülj a kapcsolódók alá! | ITT KÉRJ INGYENES HÍRLEVELET ✉️ | Forrás: MTI | Borítókép: Centauri

Kedves olvasó,
lépj be a Klubba ITT, hogy elérhess minden támogatói tartalmat! Alkalmi támogatásra Paypalon keresztül van lehetőség (kattints a kis gombra!).
Ha másként szeretnéd támogatni a Cenwebet és a rezervátumot, akkor keress minket mailben a centauri16@gmail.com címen. Segítségedet előre is köszönjük!
még több időjárás










































Vármegye nincs már- lehet még nem jött ki a rendelet, de már azon megy au ötletelés-ötleteltetés, a régi táblán letakarják a vár kezdőszótagot, vagy legyen e új tábla. Egész jópofa ötletek vannak:-)))